Wróć do listy artykułów

Najlepsze Programy Partnerskie [RANKING 2024] – sprawdź renomowane programy afiliacyjne

Programy afiliacyjne to prosty system, w którym możesz zarobić dodatkowe pieniądze na promowaniu produktów w internecie. Czym jest program afiliacyjny i na czym polega jego działanie? Wyjaśnimy Ci to wszystko poniżej, a dodatkowo przedstawimy ranking najlepszych programów afiliacyjnych, do których warto przystąpić w 2024 roku.
Piotr Łuczak
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 17.05.2024
10 min. czytania
6.0/6.0
(4 głosy)
Programy partnerskie RANKING

Programy afiliacyjne związane są z marketingiem internetowym i są niczym innym jak zorganizowanym modelem współpracy reklamodawców z wydawcami internetowymi np. blogerami. W artykule przedstawiamy nasz subiektywny ranking programów partnerskich oferujących współprace afiliacyjne w 2024 roku. Oprócz tego, chcemy także przybliżyć:

 • Na czym polega praca w programie afiliacyjnym,
 • Jak rozpoznać dobry program partnerski.
 • Ile można zarobić na pracy w programie afiliacyjnym.
Zacznij zarabiać już teraz.
Dołącz do programu.
Laptop

Program afiliacyjny i program partnerski – co to za pojęcia?

Program afiliacyjny i program partnerski to synonimy, ponieważ oba pojęcia odnoszą się do tego samego: partnerskiej formy współpracy w ramach tzw. marketingu afiliacyjnego. Chodzi tutaj o rodzaj marketingu internetowego, w którym:

 • firmy reklamują swoje produkty i usługi za pośrednictwem zewnętrznych podmiotów –  są to głównie osoby fizyczne prowadzące własną aktywność w sieci;
 • formą reklamy jest najczęściej baner lub link afiliacyjny – wydawca umieszcza go na swojej stronie lub profilu w mediach społecznościowych; po kliknięciu prowadzi on do strony internetowej reklamodawcy np. sklepu online;
 • obowiązuje efektywnościowy model rozliczenia – wydawcy zarabiają pieniądze dopiero wtedy, gdy ktoś kliknie w link afiliacyjny i dokona określonej czynności np. kupi produkt reklamodawcy;
 • współpraca przynosi korzyści obu stronom – reklamodawcy mogą skutecznie promować swoje produkty, a wydawcy na tym promowaniu zarabiać pieniądze.

Programy partnerskie są dzisiaj niezwykle popularne i uważane za jedną z najskuteczniejszych form marketingu w sieci. Prekursorem tego rozwiązania była amerykańska firma Amazon, która poprzez sieć partnerów promowała swój ówczesny sklep internetowy z książkami.

Obecnie programy afiliacyjne w Polsce i na świecie wykorzystywane są jednak nie tylko do pozyskiwania klientów do sklepów online, ale także zwiększania sprzedaży np. produktów finansowych. Najlepszym przykładem jest właśnie nasz program partnerski Money2money, w ramach którego możesz zarabiać na promowaniu kont bankowych, kredytów i pożyczek, czy też ubezpieczeń.

Marketing afiliacyjny – co to jest? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

Ranking najlepszych programów afiliacyjnych 2024

Poniżej prezentujemy subiektywny Ranking Programów Afiliacyjnych 2024, dzięki któremu dowiesz się, jakie są obecnie najlepsze programy partnerskie i dlaczego warto do nich przystąpić. Są to przede wszystkim najbardziej dochodowe programy partnerskie i oferujące najlepsze linki afiliacyjne, a więc odznaczające się wysoką klikalnością.

Nasz ranking sporządziliśmy według własnych kryteriów, ponieważ jako specjaliści w branży możemy ocenić, czy udział w danym programie jest opłacalny, a także czy oferta dla wydawców jest korzystna.

Zwróć uwagę, że obejmuje on głównie największe sieci afiliacyjne w Polsce, ale też kilka programów o zasięgu globalnym. Aby być transparentnym, celowo nie uwzględniliśmy w nim programu money2money. Zachęcamy jednak także do zapoznania się z naszą ofertą i oceny, jak wypada na tle poniższych konkurentów. 

Najlepsze programy afiliacyjne 2024

 1. MyLead – jest to jedna z najpopularniejszych platform afiliacyjnych o zasięgu globalnym, która oferuje ponad 5,2 tys. programów partnerskich w kilkunastu różnych kategoriach oraz różne modele rozliczeń. Serwis dostępny jest w języku polskim i możesz się w nim zarejestrować bezpłatnie.
 2. LeadStar – to polski program partnerski, który ma ciekawą ofertę zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wydawców. W jej ramach możesz uczestniczyć w przeszło 500 różnych kampaniach i promować produkty najbardziej znanych marek m.in. z branży modowej, kosmetycznej, telekomunikacyjnej, finansowej i turystycznej.
 3. Everlee – to z kolei zagraniczna sieć afiliacyjna, która działa w 17 krajach, w tym także w Polsce. Znajdziesz tutaj kampanie dotyczące głównie produktów dietetycznych i prozdrowotnych, ale także tych dotyczących samorozwoju i kosmetyków.
 4. Ceneo – to znana porównywarka cen, która oferuje swój własny program partnerski. Zapewnia on możliwość zarabiania prowizji za różne akcje m.in. za samo przejście do sklepu lub za polecenie nowych partnerów.
 5. TravelLead – jest to polski program partnerski popularnego serwisu Wakacje.pl, w którym możesz zarabiać na promowaniu wycieczek i wakacji znajdujących się w ofercie serwisu. Za każdą sprzedaną wycieczkę dostaniesz nawet 4% prowizji. Jest to więc idealny program, jeśli prowadzisz bloga lub kanał społecznościowy o tematyce turystycznej.
 6. 500 Affiliates – ten program partnerski pozwoli Ci zarobić na promowaniu znanej platformy transakcyjnej do handlu online kontraktami CFD, kryptowalutami i innymi instrumentami finansowymi. Partnerzy programu mają dostęp do różnorodnych, innowacyjnych narzędzi marketingowych takich jak widżety, bannery, linki i przyciski, a także mogą liczyć na dość atrakcyjne prowizje.
 7. Awin – to globalna platforma afiliacyjna, która współpracuje z około 30 tys. firm z różnych sektorów m.in. sklepami internetowymi, branżą modową, turystyczną, czy też finansową i telekomunikacyjną. Aby zacząć zarabiać w Awin, musisz się zarejestrować w programie i wpłacić kaucję zwrotną 1 euro, a potem zaczekać na akceptację zgłoszenia.
 8. WebePartners – to największa sieć afiliacyjna w Polsce dedykowana branży e-commerce. Umożliwia więc zarabianie na promowaniu produktów dostępnych w sklepach internetowych, oferując model płatności Pay per Sale.
 9. Nutriprofits – tym programie partnerskim zarobisz na promowaniu produktów z branży zdrowie, a więc m.in. suplementów diety. Nie musisz mieć do tego własnej strony, ponieważ program akceptuje wstawianie linków afiliacyjnych także w mediach społecznościowych i na forach. Prowizja wynosi tutaj średnio 30% i otrzymasz ją za polecenie produktu w internecie skutkujące jego zakupem.
 10. Allegro Share – jest to nowy program znanej platformy aukcyjnej, który zastąpił Allegro Polecam. W nowej odsłonie polega on na tym, że udostępniasz link do wybranej oferty z Allegro innym osobom i jeśli zdecydują się one na zakup, w zamian otrzymujesz punkty, które potem możesz wymienić na zakupy Allegro.

Jak wybraliśmy programy afiliacyjne do naszego rankingu?

Programy afiliacyjne działają na zasadzie budowania sieci współpracujących ze sobą podmiotów. Aby było to możliwe, muszą najpierw wybrać odpowiednie podmioty, a potem przekonać do dołączenia właśnie do tego konkretnego programu.

Właśnie dlatego naszym zdaniem najlepsze programy partnerskie to te, które stosują zróżnicowane zachęty do nawiązania współpracy z wydawcami, ale też oferują:

 • przejrzysty model wynagradzania,
 • wysokie prowizje,
 • rabaty na produkty i usługi reklamodawców,
 • różne formy promowania produktów,
 • przyjazny interfejs do zarządzania linkami i rozliczania kampanii,
 • akcje specjalne pozwalające zarobić więcej w okresie ich trwania,
 • konkursy motywujące do zwiększania akcji promocyjnych,.
 • wsparcie techniczne lub merytoryczne.

Programy afiliacyjne – ile można zarobić i jak przebiega rozliczanie?

Największą zachętą dla wydawców do przystąpienia do programu afiliacyjnego jest oczywiście potencjalny zarobek z promowania produktów. Ile można zarobić na programie partnerskim? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ zarobki w programach partnerskich są bardzo zróżnicowane. Możesz zatem zarobić albo kilka złotych miesięcznie, albo nawet kilkaset tysięcy. Takie różnice wynikają z tego, że na zarobki wpływa wiele czynników m.in.:

 • wysokość prowizji,
 • model rozliczania,
 • atrakcyjność promowanych produktów i usług,
 • aktywność i zaangażowanie wydawcy w kampanię promocyjną.

Największym powodzeniem cieszą się programy oferujące wysokie prowizje i umożliwiające promowanie popularnych produktów. Pod tym względem za najbardziej dochodowe programy partnerskie uznawane są obecnie te związane m.in. z branżą finansową, beauty czy gamingową.

Na zarobki wydawcy wpływa jednak nie tylko wysokość prowizji, ale również sposób rozliczania działań marketingowych. Warto tutaj wiedzieć, że do najpopularniejszych modeli rozliczeń należą te trzy:

 • PPS (pay per sale) – prowizja jest tu wypłacana za każde kliknięcie linka skutkujące zakupem promowanego towaru lub usługi;
 • PPL (pay per lead) – w tym przypadku wydawca otrzymuje prowizję, gdy użytkownik kliknie linka i następnie dokona innej niż zakup czynności na stronie reklamodawcy np. zapisze się do newslettera lub wypełni formularz kontaktowy;
 • PPC (pay per click) – prowizja wypłacana jest tutaj za każde kliknięcie w link lub banner partnera, a więc jest to najkorzystniejszy dla wydawców model rozliczeniowy.

Podsumowując, Twoje zarobki jako wydawcy w dużej mierze będą zależały od wyboru programu partnerskiego. Chcemy, aby nasz ranking najlepszych programów partnerskich pomógł Ci podjąć najlepszą decyzję. Warto też wiedzieć, czym kierować się przy wyborze sieci afiliacyjnej, o czym poniżej.

Jak dobrze wybrać program partnerski?

Chcesz zacząć zarabiać na afiliacji, ale nie wiesz, jaki program partnerski wybrać? Informacje na temat tego, który z nich jest najlepszy, znajdziesz na pewno w sieci. W tym celu możesz choćby na internetowym forum o tej tematyce zadać proste pytanie: jaki program partnerski polecacie, a na pewno otrzymasz wiele rekomendacji.

Najlepiej jednak zrobisz, jeśli sprawdzisz aktualny ranking programów afiliacyjnych, ponieważ co do zasady prezentuje on tylko systemy warte uwagi. Poza tym jednak dokładnie je porównaj, zwracając szczególną uwagę na programy, które oferują:

 • darmową rejestrację – dobre programy partnerskie nie obciążą Cię żadnymi kosztami;
 • możliwość promowania odpowiednich produktów i usług – dla Ciebie najlepsze będą programy afiliacyjne, w których możesz reklamować produkty związane z tematyką swojej strony lub Twoimi zainteresowaniami;
 • wysokie prowizje – program partnerski może być atrakcyjny także wtedy, gdy oferuje niższe prowizje, ale za promowanie droższych produktów;
 • korzystny model rozliczenia – na początku najłatwiej będzie Ci zarobić w systemie Pay per Click, jednak zazwyczaj na wyższe stawki prowizji można liczyć w modelu Pay per Lead lub Pay per Sale;
 • czytelny i zrozumiały regulamin współpracy – powinien on przede wszystkim określać precyzyjnie zasady rozliczania kampanii i terminy wypłaty prowizji;
 • niski próg wypłaty prowizji – na początku będzie on korzystniejszy, ponieważ nie będziesz musiał długo czekać na możliwość wypłaty wynagrodzenia.

Ranking programów partnerskich zazwyczaj prezentuje wyłącznie sprawdzone sieci, jednak zawsze warto na własną rękę sprawdzić, jakie dana sieć ma opinie. Pod tym względem, zwłaszcza na początku, warto wybrać polskie programy afiliacyjne i to najlepiej te największe, prowadzone od dłuższego czasu przez znane firmy. Dzięki temu unikniesz problemów z ewentualnym wyciekiem danych lub sytuacji, w której firma po prostu nagle zniknie wraz z Twoimi zarobkami.

Programy afiliacyjne – czy warto dołączyć?

Wiesz już, jakie są najlepsze programy afiliacyjne i jaki program partnerski wybrać. Zanim jednak do niego przystąpisz, poznaj wady i zalety tego rozwiązania.

Zalety przystąpienia do programu afiliacyjnego:

 • szansa na dodatkowy dochód – przy odpowiednim zaangażowaniu możesz zasilić swój budżet kwotą minimum kilkuset złotych miesięcznie;
 • niewielkie ryzyko – najlepsze programy partnerskie nie wymagają żadnych opłat, a więc przystępując do nich, ryzykujesz jedynie tym, że niczego nie zarobisz;
 • łatwy sposób na rozpoczęcie współpracy – wystarczy prosta rejestracja na stronie, ponieważ aby przystąpić do programu afiliacyjnego, nie musisz zakładać firmy, ani mieć własnej strony internetowej;
 • wiele możliwości zarobku – promować produkty możesz m.in. na własnej stronie, blogu, profilu w mediach społecznościowych, a nawet na forach internetowych, czy też w wiadomościach e-mail przesyłanych do znajomych.

Wady programów partnerskich:

 • konieczność poświęcenia czasu na promowanie produktów – bez tego niestety nie da się zarobić;
 • czasami długi czas oczekiwania na dochody – niektórzy blogerzy i influencerzy zaczynają zarabiać dopiero po kilku miesiącach pracy w afiliacji;
 • niestabilność dochodów – zależą one bowiem nie tylko od zaangażowania wydawcy w kampanię, ale także aktualnej oferty reklamodawców, która dynamicznie się zmienia pod kątem produktów, stawek wynagrodzenia i modelu rozliczeń prowizji.

Jak dołączyć do programu afiliacyjnego?

Jeśli zdecydowałeś się na dołączenie do programu afiliacyjnego, dowiedz się, jak w praktyce do niego przystąpić. Jest to bardzo proste, ponieważ w tym celu musisz wykonać jedynie tych kilka czynności:

 1. Sprawdź ranking sieci afiliacyjnych i wybierz program partnerski najlepszy dla siebie.
 2. Wejdź na stronę programu afiliacyjnego.
 3. Zapoznaj się z regulaminem programu oraz zasadami współpracy.
 4. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie programu.
 5. Wybierz kampanie i produkty, które chcesz promować.
 6. Wygeneruj linki afiliacyjne i umieść je np. na swoim blogu.

Dobre programy partnerskie udostępnią Ci na profilu wydawcy bieżące rozliczenie kampanii, a także możliwość wygenerowania wypłaty prowizji jednym kliknięciem. W taki właśnie sposób możesz zacząć zarabiać online – bez wychodzenia z domu, po prostym dołączeniu do programu afiliacyjnego.

Piotr Łuczak
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 17.05.2024
10 min. czytania
6.0/6.0
(4 głosy)
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.

Komentarze

0 Komentarzy