Wróć do listy artykułów

Polecanie produktów w Internecie – jak i ile można na tym zarobić?

Zarabianie na polecaniu produktów to zajęcie, które zyskuje popularność wśród osób, którym zależy na generowaniu dodatkowego dochodu. Wymaga jednak konsekwencji i regularności. Czy to praca odpowiednia również dla Ciebie? Sprawdź!
Piotr Łuczak
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 15.05.2024
8 min. czytania
5.7/6.0
(3 głosy)
Polecanie produktów w Internecie – jak i ile można na tym zarobić?

Polecanie produktów przez Internet to jedno z działań marketingu afiliacyjnego. Jeśli ktoś kupi produkt dzięki Twojemu poleceniu, otrzymujesz prowizją w określonej wysokości. Im większa skala tego rodzaju działań, tym wyższy zarobek. Na czym to dokładniej polega i ile można na tym zarobić? Dziś przybliżę Ci, jak działa program partnerski i czy warto zarabiać na polecaniu produktów w Internecie.

Zacznij zarabiać już teraz.
Dołącz do programu.
Laptop

Polecanie produktów w Internecie – na czym to polega?

Polecanie produktów w Internecie to nic innego jak promowanie produktów lub usług, których nie jest się twórcą, poprzez specjalne linki afiliacyjne bądź banery reklamowe w zamian za prowizję od sprzedaży. Jest to rodzaj marketingu partnerskiego, w którym osoba lub firma (afiliant) promuje produkty innych firm (partnerów handlowych).

Jak to działa w praktyce? Załóżmy, że prowadzisz blog o tematyce fitness i doradzasz swoimi czytelnikom, jak dbać o sylwetkę. Decydujesz się promować produkty związane z suplementacją dla sportowców, takie jak białka, kreatyny czy suplementy witaminowe. Rejestrujesz się więc w programie afiliacyjnym popularnej firmy produkującej suplementy i otrzymujesz od nich specjalne linki afiliacyjne do ich produktów. Następnie tworzysz recenzje i porównania tych produktów na swoim blogu, zamieszczając przy nich otrzymane linki. Gdy Twoich czytelnicy będą w te odnośniki klikać, a następnie dokonywać zakupu, otrzymasz prowizję od każdej sprzedaży.

Czy każdy może zarabiać na polecaniu produktów?

Tak, w teorii każdy może zarabiać na polecaniu produktów poprzez afiliację. Jednak skuteczność w tym obszarze będzie zależała od kilku czynników.

Przede wszystkim niektóre platformy afiliacyjne mogą mieć określone wymagania dotyczące rejestracji. Dla przykładu mogą wymagać posiadania własnej strony internetowej lub kont w mediach społecznościowych o określonym zasięgu.

Skuteczne polecanie produktów często wymaga wysokiej jakości treści, które przyciągną uwagę i zaufanie użytkowników. Osoby, które potrafią tworzyć atrakcyjne i wartościowe treści, mają większe szanse na sukces w tej dziedzinie.

Polecanie produktów i usług online – jak zacząć?

Od czego zacząć zarabianie na polecaniu produktów? Przede wszystkim zacznij od dokładnego researchu i wybierz firmę, z którą chcesz współpracować. Szukaj takich marek, które mają swoje programy afiliacyjne. Jeśli już taką znajdziesz, to postępuj według poniższych kroków.

 1. Rejestracja w programie afiliacyjnym – musisz zarejestrować się w programie afiliacyjnym danej firmy lub platformy, aby otrzymać specjalne linki afiliacyjne i uzyskać dostęp do narzędzi marketingowych.
 2. Wybór produktów do promocji – wybierz produkty lub usługi, które chcesz promować na swoich kanałach, takich jak strona internetowa, blog, media społecznościowe itp.
 3. Tworzenie treści promocyjnych – twórz atrakcyjne treści promocyjne, w których umieścisz linki afiliacyjne. Mogą to być recenzje produktów, zestawienia czy nawet tutoriale. To zależy od Ciebie i tego, w jakiej formie promocji czujesz się najlepiej.
 4. Zarabiaj na afiliacji – linki afiliacyjne są umieszczane w treściach promocyjnych i udostępniane użytkownikom. Im więcej użytkowników będzie odwiedzało Twoje strony i klikało w zamieszczane przez Ciebie odnośniki, tym większa prowizja od sprzedaży.

Poznaj także: Skuteczne sposoby na zarabianie online!

Jak zarejestrować się w programie partnerskim?

Rejestracja w naszym programie partnerskim przebiega następująco:

 1. Wejdź na stronę rejestracji programu partnerskiego
 2. Wpisz swój adres e-mail oraz hasło.
 3. Wybierz odpowiednią opcję: czy jesteś osobą fizyczną, czy prowadzisz firmę.
 4. Zaznacz zgody marketingowe.
 5. Wybierz przycisk: “zarejestruj się”
 6. Po zakończeniu rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail na swoją skrzynkę pocztową z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć, aby dokończyć proces rejestracji.
 7. Wpisz swoje prawdziwe dane osobowe, ponieważ będą one wykorzystywane przy rozliczaniu się z programem partnerskim.
 8. Zaznacz, że akceptujesz regulamin programu partnerskiego.
 9. Kliknij przycisk "WYŚLIJ".
 10. Po złożeniu formularza poczekaj na akceptację przez pracownika Twojego zgłoszenia do programu partnerskiego. Proces ten zazwyczaj trwa maksymalnie 2 dni.

Jakie produkty i usługi można polecać przez internet?

Lista produktów i usług, które można polecac przez Internet jest naprawdę długa i obejmuje praktycznie wszystkie branże, które oferują swoje produkty i usługi w handlu internetowym.

 1. Moda i odzież: buty sportowe, sukienki wieczorowe, kurtki zimowe, akcesoria modowe i inne.
 2. Elektronika: smartfony, laptopy, słuchawki bezprzewodowe, inteligentne zegarki.
 3. Kosmetyki: kremy nawilżające, szminki, palety cieni do powiek, produkty do pielęgnacji włosów.
 4. Fitness i zdrowie: sprzęt do ćwiczeń w domu, aplikacje do treningu, książki o zdrowym odżywianiu.
 5. Podróże: rezerwacje hoteli, wypożyczalnie samochodów, ubezpieczenia podróżne.
 6. Usługi finansowe: karty kredytowe, polecaj konta osobiste, konta oszczędnościowe, platformy inwestycyjne, doradztwo finansowe online.
 7. Edukacja: kursy językowe, szkolenia z zakresu marketingu internetowego, kursy programowania, poradniki biznesowe.
 8. Dom i ogród: meble ogrodowe, narzędzia do domu, akcesoria dekoracyjne.

Inne branże to m.in. motoryzacja, suplementy diety czy zdrowie. Jak więc widzisz, wybór jest naprawdę bardzo duży.

Jak zarabiać na polecaniu produktów w internecie?

Aby zarabiać na polecaniu produktów w internecie, niezbędne okażą się poniższe kroki:

 • Dołącz do programów afiliacyjnych oferowanych przez różne firmy i platformy internetowe, które umożliwiają polecanie ich produktów i usług w zamian za prowizję od sprzedaży.
 • Twórz wartościowe treści na swoim blogu, recenzje produktów, porównania, poradniki i artykuły tematyczne, a następnie umieszczaj w nich linki afiliacyjne do polecanych produktów.
 • Wykorzystuj popularne platformy społecznościowe, takie jak Instagram, Facebook, YouTube czy Pinterest, do promowania produktów poprzez publikowanie zdjęć, filmów, recenzji i postów z linkami afiliacyjnymi.
 • Buduj bazę subskrybentów poprzez zbieranie adresów e-mail na swojej stronie internetowej lub blogu, a następnie regularnie wysyłaj wartościowe treści i oferty z linkami afiliacyjnymi.
 • Stwórz listę mailingową zainteresowanych użytkowników i regularnie wysyłaj do nich informacje o nowych produktach, promocjach i rabatach, wykorzystując linki afiliacyjne.
 • Wykorzystaj płatne reklamy PPC (pay-per-click) na platformach takich jak Google Ads czy Facebook Ads, aby promować produkty i przekierowywać ruch na swoją stronę z linkami afiliacyjnymi.
 • Optymalizuj swoją stronę internetową, blog i treści na platformach społecznościowych pod kątem wyszukiwarek internetowych, aby zwiększyć widoczność i przyciągnąć więcej ruchu organicznego.
 • Organizuj webinary, szkolenia online i wykłady na temat produktów i usług, w których możesz umieszczać linki afiliacyjne do rekomendowanych produktów.

Jak zwiększyć skuteczność działań afiliacyjnych?

Co możesz zrobić, aby Twoja działania stały się bardziej skuteczne?

 1. Bądź uczciwy i transparentny w stosunku do swoich odbiorców. Informuj jasno, że linki, które udostępniasz, są linkami afiliacyjnymi i że otrzymujesz prowizję od sprzedaży.
 2. Skup się na dostarczaniu wartościowych treści i rekomendacji. Pomóż swoim użytkownikom w rozwiązywaniu problemów lub spełnianiu potrzeb, a nie tylko sprzedawaniu produktów.
 3. Poznaj dokładnie swoją grupę docelową i zrozum, czego szukają oraz jakie są ich potrzeby i preferencje. Dostosuj swoje rekomendacje do ich oczekiwań.
 4. Przed polecaniem produktów przetestuj je samodzielnie lub zdobądź opinie od innych użytkowników. To pomoże Ci lepiej zrozumieć produkt i udzielić rzetelnych rekomendacji.
 5. Monitoruj swoje działania afiliacyjne za pomocą narzędzi analitycznych, aby śledzić skuteczność kampanii i identyfikować obszary do poprawy.
 6. Personalizuj swoje rekomendacje i oferty, aby były bardziej odpowiednie dla konkretnych segmentów publiczności. Im bardziej spersonalizowane, tym większa szansa na konwersję.
 7. Buduj zaufanie swoich odbiorców poprzez dzielenie się wiedząi, udzielaj odpowiedzi na pytania i rzetelne rekomendacje. Im większe zaufanie, tym większa skuteczność afiliacji.

Sprawdź także: Najlepsze programy partnerskie – RANKING 2024

Polecanie produktów w internecie – zarobki

Polecanie produktów w internecie może przynieść różne poziomy zarobków, które zależą od wielu czynników, w tym: branży, wybranych produktów, wielkości grupy docelowej oraz skuteczności działań marketingowych.

Musisz wiedzieć, że w marketingu afiliacyjnym dostępnych jest kilka modeli rozliczeń. Najczęściej jest to po prostu prowizja od sprzedaży. Afiliant otrzymuje określoną część wartości sprzedaży generowanej za pośrednictwem jego linków afiliacyjnych. Zdarza się jednak, że afilianci otrzymują prowizję za każdego użytkownika, który wykonuje określone działanie, na przykład wypełnia formularz kontaktowy lub zapisuje się do newslettera.

Na jakie zarobki możesz liczyć? Na początku, dochody z afiliacji mogą być niewielkie, szczególnie gdy dopiero zaczynasz budować swoją grupę odbiorców. Może się okazać, że mimo wielu starań zarobisz zaledwie kilkadziesiąt złotych. Z czasem jednak zarobki rosną. W miarę zdobywania doświadczenia i budowania lojalnej publiczności, Twoje działania zaczną generować wyższe dochody, nawet na poziomie kilku tysiecy złotych miesięcznie lub więcej.

Sprawdź także: Jak zarabiać na prowadzeniu bloga?

Czy warto zarabiać na polecaniu produktów przez internet?

Polecanie produktów w sieci nie jest zajęciem dla każdego, jednak ma wiele zalet. Przede wszystkim afiliacja nie wymaga dużych nakładów finansowych na rozpoczęcie działalności. Możesz zacząć od małej skali i stopniowo się rozwijać. Ponadto praca tego rodzaju zapewnia elastyczność pod względem czasu, jaki chcesz poświęcać na tego typu działania. Co więcej, możesz promować jedynie te produkty, które są związaną z Twoimi zainteresowaniami. Wybór należy przecież do Ciebie.

Musisz jednak uwzględnić też pewne wady polecania produktów przez internet. Rynek marketingu afiliacyjnego jest bardzo konkurencyjny, co oznacza, że trzeba się wyróżnić spośród wielu innych afiliantów, aby osiągnąć sukces. Do tego zarabianie na polecaniu produktów przez internet może być niepewne, ponieważ dochody zależą od wielu czynników, w tym od zmian w trendach rynkowych i zachowaniach konsumentów.

Zastanów się więc, czy jesteś w stanie zaangażować się w tego rodzaju działalność i co możesz zaoferować swoim odbiorcom.

Piotr Łuczak
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 15.05.2024
8 min. czytania
5.7/6.0
(3 głosy)
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.

Komentarze

0 Komentarzy