Wróć do listy artykułów

Jak zarabiać w Internecie? 16 sposobów na zarabianie online w 2024 roku

Szukasz dodatkowego źródła dochodu, którego pozyskanie nie będzie wymagało wychodzenia z domu? Niekoniecznie musi to być praca zdalna na etat. Istnieje wiele sposobów na to, jak zarabiać w internecie nie poświęcając wiele czasu na to zajęcie. Sprawdź więc, na czym zarabiać w internecie i co właściwie najbardziej się opłaca i dlaczego!
Martyna Anniuk
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 09.05.2024
9 min. czytania
6.0/6.0
(2 głosy)
Jak zarabiać w Internecie?
Zacznij zarabiać już teraz.
Dołącz do programu.
Laptop

Jak bezpiecznie zarabiać w internecie?

Zarabianie w internecie stanowi dzisiaj atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej pracy. Najczęściej jednak jest to sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki do budżetu domowego. Istnieje wiele możliwości na to, jak zarabiać w internecie w 2024 roku. Może to być uczestnictwo w programie partnerskim, sprzedaż produktów online czy drobne zlecenia na pracę z domu. Z jakich innych sposobów możesz jeszcze skorzystać?

 • marketing afiliacyjny,
 • prowadzenie bloga,
 • sprzedaż poradników i ebooków,
 • płatne webinary i kursy,
 • influencer marketing,
 • korepetycje online,
 • copywriting,
 • tłumaczenie online,
 • a to nadal nie wszystkie, dostępne możliwości!

W poniższym artykule przybliżę Ci powyższe sposoby dzięki czemu wybierzesz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Marketing afiliacyjny

Zastanawiasz się, jak zarabiać w internecie? Spróbuj marketingu afiliacyjnego! To prosty sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Polega on na promowaniu produktów lub usług innych firm i otrzymywaniu prowizji za każdą sprzedaż, którą zainicjujesz.

Poznaj także definicję afiliacji w artykule: Afiliacja – co to jest i na czym polega?

Jak to działa? Dla przykładu, jeśli poleciłeś produkt lub usługę na swoim blogu, lub social mediach i ktoś dokona zakupu klikając w Twój link, otrzymasz część kwoty zakupu jako prowizję. To może być od 5% do nawet 30% wartości produktu w zależności od wybranego programu afiliacyjnego.

W ten sposób możesz zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Szukając sposobów jak dobrze zarabiać w internecie, warto zatem spróbować swoich sił w afiliacji.

Marketing afiliacyjny wymagać będzie od Ciebie wielu starań i umiejętności przekonywania, a także określonych działań promocyjnych. Początki bywają trudne, ale z każdym kolejnym miesiącem, zarobki będą rosły! 

Trudność (szybki zarobek względem nakładu pracy): 4/5

Programy partnerskie RANKING 2024 – sprawdź najlepsze sieci afiliacyjne

Prowadzenie bloga

Jak zacząć zarabiać w internecie na pisaniu bloga? Nie jest to proste, ponieważ nie wystarczy tylko założyć bloga i publikować na nim wpisy. Najpierw musisz dobrze się przygotować: znaleźć swoją grupę docelową, mieć coś wartościowego do powiedzenia, poświęcić mnóstwo czasu na research, tworzyć dobre teksty, a niekiedy też je zoptymalizować pod wyszukiwarki internetowe i płatnie zareklamować. W końcu internauci muszą natrafić na Twoje treści.

Jak właściwie zarabia się na prowadzeniu bloga? Możesz zarabiać na reklamach, marketingu afiliacyjnym, sponsorowanych postach i wiele więcej.

Początkowe zarobki bywają niewielkie – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Ale regularne publikowanie wartościowych treści może przynieść Ci nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Miej jednak na względzie, że to wysiłek, który nie zwróci się w kilka miesięcy ani nawet rok. Potrzebna jest wytrwałość.

Trudność: 4/5

Sprzedaż poradników PDF i ebooków

Jesteś specjalistą w danej dziedzinie? A może masz doświadczenie w konkretnej branży i chcesz się nim podzielić? To nie musi być wcale tajemna i specjalistyczna wiedza. Czytamy przecież poradniki na każdy temat: wychowywania dzieci, dbania o włosy, oszczędzania pieniędzy czy korzystania z konkretnych narzędzi internetowych. To zatem świetny sposób, który odpowiada na pytanie, jak zarabiać online.

Od czego zacząć? Przygotowanie poradnika wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem i wiążę się z pewnymi kosztami na start. Musisz zaplanować jego układ, przygotować treść, zredagować ją, stworzyć warstwę graficzną, zaprojektować landing page, na którym będziesz sprzedawać e-booka i wiele więcej.

Ile na tym zarobisz? To zależy od tego, jak skomplikowany będzie dany temat, co dokładnie chcesz zaoferować i ile czasu poświęcisz na przygotowania. Poradniki w sieci można najczęściej pobrać od 50 do 100 zł. Istotna jest więc skala promocji i sprzedany nakład.

Trudność: 4/5

Płatne webinary i kursy

Organizowanie płatnych webinarów i kursów to kolejny sposób na zarabianie online. Możesz prowadzić szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, marketingu internetowego czy programowania. To zależy od tego, w czym się specjalizujesz. Jedno jest pewne: musisz mieć dużą wiedzę na dany temat i najlepiej kilka sukcesów na koncie w wybranej branży.

Koszt organizacji webinaru jest niski, a zarobek może być wysoki. Na początek możesz zarobić od kilkuset do kilku tysięcy złotych za webinar. Regularne prowadzenie webinarów może przynieść Ci nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Trudność: 4/5

Influencer marketing

Jak zarabiać w internecie w młodym wieku? Z pewnością niejeden nastolatek marzy o tym, aby zostać influencerem.

Gdy masz już duże zaangażowanie na mediach społecznościowych i sporą liczbę followersów, możesz zacząć zarabiać jako influencer poprzez promowanie i reklamowanie określonych produktów lub usług. Nie jest to jednak takie proste, jak się wydaje. Konkurencja jest ogromna, a wybić udaje się nielicznym. Musisz mieć więc na siebie pomysł, dbać o regularność postów i relacji, a także ich jakość. Poszukaj niszy, która nie jest jeszcze zagospodarowana, albo znajdź niekonwencjonalny sposób na prowadzenie swoich social mediów.

Jeśli się uda, firmy będą płacić Ci za promowanie swoich produktów lub usług na Twoim profilu. Zarobki mogą być bardzo zróżnicowane, od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za sponsorowane posty, relacje, czy popularne ostatnio reelsy. Ta praca wymaga jednak poświęcenia bardzo dużo czasu.

Trudność: 4/5

Korepetycje online

Jeśli jesteś ekspertem w określonej dziedzinie, może warto spróbować zarabiać online, udzielając korepetycji przez internet. Możesz na przykład pomagać uczniom w nauce matematyki czy języków obcych. Specjalne platformy edukacyjne umożliwiają znalezienie klientów i prowadzenie lekcji online.

Zarobki zależą od liczby klientów i stawek. Średnia stawka za godzinę korepetycji z j. angielskiego wynosi obecnie ok. 90 zł.

Trudność: 2/5

Copywriting

Jeśli masz talent do pisania, możesz zarabiać online jako copywriter. Copywriting polega na tworzeniu tekstów reklamowych, treści na strony internetowe czy artykułów na blogi firmowe. Zlecenia znajdziesz na platformach freelancerskich, gdzie możesz założyć konto, czy na grupach i forach społecznościowych. Dobrym rozwiązaniem jest także oferowanie swoich usług bezpośrednio wybranym firmom (najlepiej agencjom marketingowym). Zarobki zależą od doświadczenia i umiejętności. W tym przypadku rozliczenie odbywa się zazwyczaj na podstawie liczby napisanych znaków.

Jeśli pracujesz sumiennie, to copywriting może przynieść Ci zarobki w internecie nawet do 4000 zł miesięcznie.

Trudność: 3/5

Tłumaczenia online

Wykonując tłumaczenia online, możesz zarabiać, przekładając teksty, dokumenty, strony internetowe czy materiały marketingowe z jednego języka na drugi. Zleceń szukaj na platformach dedykowanych tłumaczom lub poprzez promowanie swoich usług na stronach społecznościowych, czy własnej stronie internetowej.

Wysokość zarobków jest zależna głównie od języka obcego, który znasz. Im będzie bardziej niszowy, tym zarobki będą wyższe, ale tym samym liczba zleceń może być mniejsza. Niemniej, to dobry sposób, aby zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Trudność: 3/5

Wirtualny asystent

Jak zarabiać pieniądze w internecie bez biegłej znajomości języków obcych i talentu pisarskiego? Możesz zostać wirtualnym asystentem. Na czym polega ta praca?

Jako wirtualny asystent pomagasz przedsiębiorcom w różnych zadaniach administracyjnych, organizacyjnych czy obsłudze klienta, pracując zdalnie. Możesz pomagać w:

 • zarządzaniu kalendarzem,
 • odpowiadaniu na e-maile,
 • organizowaniu podróży służbowych
 • czy prowadzeniu dokumentacji.

Zarobki zależą od zakresu obowiązków i doświadczenia, ale mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Na początek jednak wyniosą maksymalnie kilkaset złotych z uwagi na konieczność znalezienia stałych zleceń.

Trudność: 3/5

Tworzenie grafik i zdjęć stockowych

Jak zarabiać na zdjęciach w internecie? Jeśli masz talent artystyczny i umiejętności w zakresie projektowania graficznego, możesz zarabiać, tworząc grafiki i zdjęcia stockowe. Wystarczy nawet średnio-zaawansowana znajomość prostszych programów graficznych, jak np. Canvy.

Możesz tworzyć różnorodne projekty, od ilustracji i wektorów po fotografie i grafiki 3D. Zarobki zależą od popularności i jakości Twoich prac, ale mogą przynosić regularne dochody. Jeśli uda Ci się nawiązać stałe współprace, to zarobisz nawet ok. 2-3 tys. miesięcznie.

Trudność: 3/5

Montaż filmów

To zadanie, które wymaga nieco więcej umiejętności z zakresu montowania i edycji materiałów video. Firmy, agencje reklamowe, YouTuberzy czy inni klienci często oferują jednorazowe zlecenia, a nawet stałe współprace. Możesz wykorzystać programy do montażu, takie jak Adobe Premiere Pro czy Final Cut Pro, aby tworzyć profesjonalnie wyglądające filmy.

Cena montażu jednego filmu zaczyna się najczęściej od 400-500 złotych i wraz ze stopniem skomplikowania i czasochłonności prac rośnie nawet, do kilku tysięcy. To więc dobry sposób na to, jak można zarabiać w internecie większe kwoty.

Trudność: 3/5

Wypełnianie ankiet i oglądanie reklam

Większość internetowych prac wymaga od Ciebie umiejętności albo poniesienia pewnych nakładów. Jak zarabiać w internecie bez wkładu własnego? Rozwiązaniem będzie wypełnianie ankiet.

Istnieją platformy, które oferują pieniądze lub nagrody za udział w badaniach rynkowych, lub za oglądanie reklam online. Możesz zarejestrować się na takich stronach i regularnie wypełniać dostępne ankiety lub oglądać reklamy, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Zarobki zależą od częstotliwości udziału i oferowanych nagród, ale najczęściej nie przekraczają kilkudziesięciu/kilkuset złotych miesięcznie.

Trudność: 1/5

Cashback i moneyback

Jak łatwo zarabiać w internecie? Odpowiedz stanowi cashback i moneyback.

W sieci dostępne są specjalne strony, które oferują zwrot części pieniędzy za zakupy dokonane przez ich linki partnerskie lub za korzystanie z określonych usług finansowych. Możesz zarejestrować się na takich stronach i korzystać z oferowanych promocji, aby zaoszczędzić lub zarobić dodatkowe pieniądze. Zarobki zależą od częstotliwości korzystania i wysokości zwrotów, ale nie należą do wysokich.

Trudność: 2/5

Kanał na YouTubie lub na Twitchu

Tworząc kanał na YouTube lub na Twitchu, możesz zarabiać pieniądze poprzez udostępnianie treści wideo lub transmisji na żywo. Możesz zarabiać na reklamach wyświetlanych przed lub podczas Twoich filmów, na subskrypcjach od widzów lub na darowiznach. Możesz również zawierać sponsorowane umowy z firmami, które chcą promować swoje produkty lub usługi na Twoim kanale.

Zarobki zależą od liczby subskrybentów, widzów i zaangażowania, ale mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Jest to jednak zadanie bardzo pracochłonne, wymagające umiejętności wypowiadania się przed kamerą i montażu filmów. Do tego niełatwo zyskać popularność pośród tysięcy innych kanałów.

Trudność: 5/5

Sklep internetowy i dropshipping

Dropshipping polega na sprzedaży produktów online, bez konieczności przechowywania zapasów ani obsługi wysyłki. To doskonały sposób na zarabianie na własnej stronie internetowej. Możesz współpracować z hurtownikami lub producentami, którzy wysyłają produkty bezpośrednio do Twoich klientów po dokonaniu przez nich zakupu w Twoim sklepie. Możesz otworzyć sklep na platformach takich jak Shopify czy WooCommerce i zacząć sprzedawać różnorodne produkty.

Zarobki zależą od rodzaju produktów i skali działalności, ale mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Jest to jednak praca dla osób, które choć trochę znają się na prowadzeniu sklepu online. Ponadto to zadanie pochłania mnóstwo czasu i wymaga inwestycji początkowych, jak chociażby założenie i prowadzenie strony internetowej.

Trudność: 4/5

Sprzedawanie używanych produktów online

Jak zarabiać na sprzedaży w internecie? Możesz zarabiać pieniądze online, sprzedając używane produkty na platformach internetowych. Istnieje wiele stron, takich jak Allegro, OLX czy eBay, gdzie wystawisz na sprzedaż swoje niepotrzebne rzeczy, takie jak ubrania, elektronikę, książki czy meble. Możesz również sprzedawać rzeczy na specjalistycznych platformach, takich jak Vinted dla odzieży używanej,

Ile na tym zarobisz? To zależy co i w jakiej ilości sprzedasz. Najczęściej zarobisz w ten sposób do kilkuset złotych miesięcznie.

Trudność: 2/5

Dowiedz się, ile można zarobić na: Polecaniu produktów w Internecie!

Martyna Anniuk
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 09.05.2024
9 min. czytania
6.0/6.0
(2 głosy)
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.

Komentarze

0 Komentarzy