Wróć do listy artykułów

Zarabianie na reklamach w Internecie – jak zacząć? Ile można zarobić?

Czy wiesz, że możesz zarabiać na reklamach w internecie i to poświęcając na to niewiele czasu? Możesz dostawać pieniądze m.in. za klikanie w reklamy, ale też za ich umieszczanie na swojej stronie lub w social mediach, by same pracowały na Twój dodatkowych dochód. Sprawdź, na czym dokładnie polega zarabianie w internecie na reklamach i zacznij korzystać z tej możliwości!
Martyna Anniuk
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 27.05.2024
7 min. czytania
6.0/6.0
(3 głosy)
Zarabianie na reklamach w Internecie

W niniejszym artykule wyjaśnimy Ci, jak reklamy umożliwiają obecnie zarabianie przez internet. W najprostszym ujęciu możesz zarabiać poprzez klikanie lub oglądanie reklam w sieci. Skoro i tak je codziennie oglądasz, to chyba lepiej otrzymywać za to pieniądze?

Reklamy w internecie mogą jednak być także źródłem dochodu pasywnego, a więc zapewniać Ci regularny dopływ gotówki, bez nakładów pracy. To właśnie te metody zarabiania na reklamach w internecie są najbardziej opłacalne i dlatego opiszemy je szerzej.

Zacznij zarabiać już teraz.
Dołącz do programu.
Laptop

Zarabianie na reklamach w internecie – na czym to polega?

Zarabianie na reklamach w internecie możliwe jest na wiele sposobów. Możesz to bowiem robić poprzez:

 • klikanie i oglądanie reklam,
 • w ramach Google AdSense,
 • system partnerski, zwany też afiliacyjnym,
 • zarabianie z reklam na kanale Youtube.

Zarabiaj na reklamach, wykorzystując wybrane metody lub wszystkie. Nie musisz mieć specjalnych umiejętności, aby z nich korzystać. Co więcej, możesz zarabiać na reklamach nawet jako „zwykły” internauta, na co dzień jedynie surfujący w sieci. Jeszcze lepiej, jeśli wykorzystasz do tego swoją stronę, bądź profil w social mediach.

Za chwilę dowiesz się, jak zarabiać w internecie na reklamach. Przekonasz się, że jest to proste i że możesz dzięki temu zapewnić sobie całkiem spory zastrzyk dodatkowej gotówki.

Zarabianie na klikaniu w reklamy – jak to działa?

Jest to najprostszy sposób na zarabianie w internecie – reklamy wystarczy oglądać, aby otrzymać za to pieniądze. Działa to w następujący sposób:

 1. Rejestrujesz się w specjalnym serwisie oferującym zarobek na reklamach jedynym warunkiem jest ukończenie 18 lat, natomiast podczas rejestracji wystarczy podać podstawowe dane i adres e-mail.
 2. Klikasz lub oglądasz reklamy – albo bezpośrednio w serwisie, albo poprzez kliknięcie linka lub baneru otrzymanego na adres e-mail. Za każde kliknięcie w reklamę i spędzony czas na jej oglądaniu, na Twoim koncie zapisywana jest określona kwota zarobionych pieniędzy.
 3. Wypłacasz zarobione środki – zazwyczaj można to zrobić po uzbieraniu kwoty minimalnej i w zależności od serwisu taka wypłata może być zrealizowana np. przelewem bankowym lub na konto PayPal.

Ile można zarobić na oglądaniu reklam? Im więcej czasu na to poświęcisz, tym więcej pieniędzy zarobisz, jednak nie spodziewaj się, że będą to pokaźne sumy. Za kliknięcie lub obejrzenie jednej reklamy otrzymasz w zależności od platformy od około 0,01 zł do kilku złotych.

A gdzie zarabiać na klikaniu w reklamy? Do wyboru masz co najmniej kilkadziesiąt serwisów oferujących taką możliwość. Do najbardziej popularnych i sprawdzonych należą m.in.:

 • serwisy zagraniczne: ySense, Neobux, TimeBucks,
 • serwisy polskie: Centrum Reklamy, Cashisback, Sejfik.

Jak zarabiać na reklamach dzięki Google AdSense?

Jak jeszcze umożliwiają reklamy w internecie zarabianie pieniędzy? Jeśli masz własną stronę internetową (choćby blog), możesz na niej umieszczać reklamy i zarabiać na tym, że użytkownicy witryny będą w nie klikać. Ułatwi Ci to Google AdSense.

AdSense to usługa stworzona przez Google, która automatycznie dopasowuje reklamy do tematyki witryny i jej użytkowników oraz zajmuje się ich umieszczaniem na stronie. Najczęściej są to reklamy displayowe, czyli zawierające elementy tekstowe i graficzne.

Aby zarabianie z reklamy Google AdSense było możliwe, użytkownicy Twojej witryny muszą w nią klikać. To Ty zatem musisz zadbać o odpowiednio duży ruch na stronie np. poprzez umieszczanie na niej atrakcyjnych treści i działania SEO (w tym też pomogą Ci narzędzia Google).

Ile można zarobić w Google AdSense? Na stronie usługi znajdziesz kalkulator, który szacuje orientacyjne zarobki w zależności od tematyki serwisu oraz jego popularności.

Przykładowo, strona o tematyce zdrowotnej z liczbą wyświetleń 50 tys. w miesiącu może przynieść dochody rzędu ponad 3,2 tys. dolarów rocznie, czyli około 1 tys. zł miesięcznie.

Przeciętnie jednak w polskich warunkach zarobki z Google AdSense rzadko przekraczają kilkadziesiąt złotych na miesiąc. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to dochód pasywny, który nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku. Choćby z tego względu warto więc o nim pomyśleć.

Jak zarabiać w internecie na reklamach z Google AdSense? W tym celu wystarczy zarejestrować się na stronie usługi, do czego potrzebny Ci będzie adres Gmail. Potem dodajesz do witryny fragment kodu, aby Google mogło umieszczać na niej reklamy. To wszystko. Po uzbieraniu określonej kwoty, np. 300 zł, zlecasz jej wpłatę na konto bankowe w panelu klienta.

Zarabianie na reklamie w programie afiliacyjnym

Zarabianie na reklamach umożliwi Ci także program afiliacyjny, zwany inaczej partnerskim.

Co to jest afiliacja? Pod tym pojęciem kryje się strategia marketingowa, w której promowaniem produktów zajmują się indywidualne osoby za pośrednictwem swoich stron internetowych, blogów, czy też wpisów w mediach społecznościowych. Ponieważ takie osoby tworzą treści w internecie, nazywa się je wydawcami. Ich współpraca z reklamodawcami odbywa się w ramach programu partnerskiego i polega na prostym schemacie:

 1. Wydawcy przystępują do programu afiliacyjnego, w którym uczestniczą określeni reklamodawcy – z różnych branż lub tylko jednej np. finansowej.
 2. Reklamodawcy w ramach programu udostępniają wydawcom linki afiliacyjne, które prowadzą do stron oferujących konkretne produkty lub usługi.
 3. Wydawca umieszcza takie linki w internecie np. na swoim blogu.
 4. Jeśli jakaś osoba kliknie w link i dokona określonej akcji, wydawca otrzymuje wynagrodzenie od reklamodawcy. W linku ukryty jest bowiem kod, który identyfikuje wydawcę, który go opublikował w sieci.

Tak właśnie działa marketing afiliacyjny i jest to nic innego jak polecanie produktów w internecie. Przykładowo, jeśli prowadzisz bloga o podróżach, możesz w treści swoich wpisów umieścić link promujący jakieś biuro podróży, ale też pożyczkę gotówkową na sfinansowanie wakacji. Takie oferty możesz też polecać w inny sposób, np. umieszczając linki w swoich wpisach na Facebooku, czy nawet w mailach do znajomych.

Zarabianie na reklamie w programie afiliacyjnym daje Ci zatem więcej możliwości niż opisane wyżej Google AdSense, który oferuje jedynie płatne reklamy na stronę. Zapewnia też większe zarobki, ponieważ w programie afiliacyjnym możesz zarobić nawet kilkaset lub kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Gdzie zarabiać na reklamach w ramach afiliacji? Istnieje wiele programów partnerskich, które Ci to umożliwią. Przykładem jest choćby Money2Money, w którym możesz zarabiać na polecaniu produktów finansowych takich jak konta bankowe, kredyty, pożyczki czy też ubezpieczenia.

Zarabianie z reklam na YouTubie

Prowadzisz swój kanał na Youtube, a Twoje materiały cieszą się sporą oglądalnością? Poznaj więc kolejną metodę na zarabianie na reklamach, ponieważ na Youtube również jest to możliwe.

Jak zarabiać na reklamach na Youtube? Możesz to robić na kilka sposobów:

 • w ramach Google AdSense – w tym celu wystarczy skonfigurować konto AdSense dla Youtube w YouTube Studio;
 • w programie partnerskim Youtube – aby do niego przystąpić, musisz mieć AdSense oraz spełnić kilka warunków m.in. mieć na co najmniej 1000 subskrybentów i 4 tys. godzin czasu oglądania Twoich filmów w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
 • w ramach programu afiliacyjnego – w tym przypadku możesz przystąpić do dowolnego programu i umieszczać linki afiliacyjne w opisie filmu;
 • poprzez bezpośrednią współpracę z markami – wówczas możesz polecać ich produkty w swoich filmach;
 • zbierając datki od swoich widzów – możesz ich poprosić o wsparcie finansowe na rozwijanie kanału, wykorzystując do tego różne platformy zrzutkowe.

Ile się zarabia na reklamach w Internecie?

Trudno precyzyjnie określić, ile się zarabia na reklamach w internecie, ponieważ zależy to od wielu czynników – m.in. wyboru metod zarabiania, a także zaangażowania np. w powiększanie grupy czytelników bloga. Czynniki te mają tak duże znaczenie, że przekładają się na dość spory zakres możliwych zarobków. Miesięcznie mogą one bowiem wynieść od kilku złotych do nawet kilkuset tysięcy (tyle zarabiają najlepsi influencerzy).

Zarabianie na reklamach na stronie internetowej – czy to się opłaca?

Zarabianie na stronie internetowej na reklamach należy traktować jako źródło dodatkowych dochodów, choć niektórzy z tej działalności potrafią się także bez problemu utrzymywać. Bez względu na wysokość zarobków ta forma zarabiania online jednak zawsze się opłaca, ponieważ:

 • nie wymaga inwestycji finansowych – włączenie AdSense, czy też zapisanie się do programu afiliacyjnego jest darmowe;
 • nie jest czasochłonna – wybierając odpowiednie metody, wystarczy, że spędzisz godzinę dziennie przed ekranem komputera, a potem reklamy „same” będą dla Ciebie zarabiały pieniądze,
 • nie wiąże się z żadnym ryzykiem – jedyne ryzyko jest takie, że nie zarobisz wiele.

Jeśli więc szukasz prostego sposobu na zarabianie w internecie, zarabiaj na reklamach! Nic na tym nie stracisz, a zyskać możesz sporo: nie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki, ale też ogromną satysfakcję.

Martyna Anniuk
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 27.05.2024
7 min. czytania
6.0/6.0
(3 głosy)
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.

Komentarze

0 Komentarzy