Wróć do listy artykułów

Polecaj konta i zarabiaj – co się za tym kryje?

Jesteś zadowolony ze swojego rachunku bankowego? Zatem polecaj konto innym, bo bank może Ci za to wypłacić sporą nagrodę. Możesz też regularnie zarabiać za polecanie kont bankowych, jeśli przystąpisz do programu afiliacyjnego. Dowiedz się więcej, na czym to polega, a potem po prostu polecaj konta i zarabiaj!
Piotr Łuczak
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 28.05.2024
6 min. czytania
6.0/6.0
(4 głosy)
Polecaj konta i zarabiaj

Banki płacą za polecanie swoich produktów, ponieważ jest to skuteczny sposób na pozyskanie nowych klientów. Zachęcają do tego w prosty sposób: poleć konto znajomemu i odbierz premię np. 100 zł. Brzmi kusząco? Jeśli chcesz w ten sposób zarobić dodatkową gotówkę, najpierw poznaj zasady zarabiania za polecanie kont bankowych i opinie, jak najlepiej to robić.

Możesz bowiem zarabiać albo w programie poleceń swojego banku, albo wybrać program partnerski, który umożliwi Ci regularne zarabianie na polecaniu różnych produktów bankowych z wielu banków.

Zacznij zarabiać już teraz.
Dołącz do programu.
Laptop

Polecanie kont bankowych – na czym polega?

Poleć konto znajomemu i odbierz premię – takim hasłem wiele banków zachęca swoich klientów do polecania swoich produktów w ramach programu poleceń. Jest to najprostszy sposób zarobienia dodatkowej gotówki i działa on w następujący sposób:

 1. Zapisujesz się do programu poleceń w banku, w którym prowadzisz swoje konto.
 2. Dostajesz specjalny kod, który możesz przekazać znajomemu.
 3. Jeśli znajomy założy konto z wykorzystaniem tego kodu, bank wypłaci Ci premię.

Istnieje jednak jeszcze jeden sposób na zarabianie za polecanie kont bankowych: w ramach programu afiliacyjnego.

Taki program jest swoistym agregatem różnych ofert zarabiania za polecanie produktów w internecie. Możesz zatem polecać konta wielu banków i regularnie uzyskiwać z tego dochody.

Na czym polega zarabianie na kontach bankowych w ramach afiliacji?

 1. Przystępujesz do programu afiliacyjnego.
 2. Pobierasz link afiliacyjny prowadzący do strony wybranego banku np. z wnioskiem o założenie konta.
 3. Polecasz konto w internecie np. przekazując link swoim znajomym w mailach, albo umieszczając go na swoim blogu, czy też na Facebooku.
 4. Jeśli ktoś założy konto za pośrednictwem linku, otrzymujesz prowizję.
 5. Z linku może skorzystać wiele osób, a im więcej ich będzie, tym więcej zarobisz.

Przeczytaj także: Zarabianie na promocjach bankowych – na czym polega?

Polecanie kont bankowych w Internecie – zarobki

Wiesz już, na czym polega afiliacja kont bankowych. Na pewno jednak interesuje Cię, ile można na tym zarobić. To zależy głównie od tego, jak bardzo zaangażujesz się w pracę w programie partnerskim. Zarobki zależą bowiem od wyników, a więc od tego, jak skuteczny będziesz w polecaniu kont w internecie.

Zacznijmy od tego, że marketing afiliacyjny przewiduje różne formy rozliczenia z działań polecania kont bankowych. Możesz zatem otrzymać prowizję:

 • za samo kliknięcie linka (CPC – Cost Per Click),
 • za to, że dana osoba kliknęła link, a następnie wypełniła na stronie banku formularz kontaktowy (CPL – Cost Per Lead),
 • za to, że po kliknięciu linka zostało założone konto bankowe (CPS – Cost Per Sale).

Ile wynoszą prowizje w programie afiliacyjnym? Najczęściej są one ustalane kwotowo i wynoszą średnio od 50 do 200 zł. Najwyższe stawki dotyczą modelu rozliczenia CPS, a więc gdy faktycznie ktoś założy polecone przez Ciebie konto.

Nietrudno jednak obliczyć, że jeśli uda Ci się skutecznie polecić konto 10 osobom, możesz zarobić nawet 2000 zł! Sam zatem oceń, czy tego typu praca, i sam polecanie kont bankowych będzie dla Ciebie opłacalne.

Jak zacząć zarabiać na polecaniu kont bankowych?

Chcesz zacząć zarabiać na polecaniu kont bankowych? Już podpowiadamy, jak to zrobisz krok po kroku:

 1. Wybierz program partnerski. Jak już wiesz, konta bankowe najlepiej polecać programie afiliacyjnym, dającym dostęp w jednym miejscu do kampanii wielu banków. W wyborze najlepszego pomoże Ci ranking programów partnerskich, jednak warto też na własną rękę sprawdzić warunki współpracy w każdym z nich.
 2. Przystąp do programu partnerskiego jako wydawca. Polega to na prostej rejestracji konta w serwisie internetowym programu.
 3. Wybierz kampanie, w których chcesz zarabiać. Możesz polecać tylko jedno konto lub różne konta bankowe, program partnerski nie narzuca bowiem tutaj ograniczeń.
 4. Wygeneruj linki afiliacyjne. Zrobisz to dosłownie jednym kliknięciem.
 5. Polecaj konta i zarabiaj.

Wykorzystuj różne sposoby polecania kont bankowych: blog, media społecznościowe i prywatne relacje. Pamiętaj, by za każdym razem wklejać link afiliacyjny np. w treści swojej wiadomości, postu czy wpisu blogowego. Jeśli skutecznie polecisz konto bankowe, program partnerski doliczy do Twojego konta prowizję. Wypłatę środków zlecisz w swoim profilu wydawcy po uzbieraniu kwoty minimalnej.

Czy warto zarabiać na polecaniu kont osobistych?

Polecanie kont bankowych to dzisiaj jedna z popularniejszych form zarabiania online. Dostępna jest bowiem dla każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności. Dlatego jeśli dopiero zastanawiasz się, jak zarabiać w internecie, koniecznie zainteresuj się tą metodą.

Co ważne, ten rodzaj zarabiania online daje Ci mnóstwo swobody – możesz bowiem polecać konta jedynie okazjonalnie lub robić to regularnie. Nawet w tym pierwszym przypadku masz szansę zarobić całkiem sporą dodatkową gotówkę, poświęcając jedynie trochę czasu na aktywność w sieci.

Wiele osób traktuje jednak afiliację kont jako stałe zajęcie, ponieważ jest to świetny sposób na monetyzację bloga, czy też kanału na YouTube. Pamiętaj jednak, że w tym kontekście polecanie kont bankowych to praca i opinie na jej temat są dość jednoznaczne: jeżeli chcesz dobrze zarobić na afiliacji kont, musisz się w to zaangażować.

Polecanie kont bankowych – na co uważać?

Być może masz obawy, czy polecanie kont bankowych to bezpieczny sposób zarabiania w internecie. Jest bezpieczny, ponieważ opiera się na współpracy z bankami, które są instytucjami zaufania publicznego. Uważaj jednak na warunki programu poleceń. Zdarza się bowiem, że bank wypłaca premię dopiero wtedy, gdy polecona osoba nie tylko założy konto, ale także spełni dodatkowe wymagania np. w zakresie zapewnienia na nim odpowiednich wpływów.

A czy osoby, które otworzoną polecone przez Ciebie konto czymś ryzykują? Czy otwieranie kont bankowych jest legalne? Zgodnie z przepisami można mieć wiele kont w różnych bankach. Co więcej, osoba, której polecisz konto, może też wiele zyskać. Zazwyczaj jest to bowiem konto w promocji, które także otwierającemu zapewnia przeróżne bonusy np. nagrodę pieniężną za samo otwarcie konta.

Bezpieczeństwo zapewnia Ci także afiliacja kont bankowych, bo w tym przypadku nad współpracą oraz rozliczeniami między wydawcami i reklamodawcami czuwa administrator programu. Ważne jest jednak, by wybrać rzetelną i uczciwą sieć afiliacyjną. Jak pokazują opinie, afiliacja produktów bankowych jest najbezpieczniejsza i jednocześnie najkorzystniejsza w największych polskich programach, które działają od wielu lat na rynku i skupiają dużą liczbę afiliantów.

Pozostałe produkty bankowe w ramach systemu poleceń

Czy wiesz, że możesz zarabiać nie tylko na polecaniu kont, ale też innych produktów bankowych? Możesz bowiem polecać m.in.:

 • konta oszczędnościowe,
 • lokaty,
 • kredyty,
 • pożyczki,
 • karty kredytowe,
 • ubezpieczenia.

Jak zarabiać na produktach bankowych? W dokładnie taki sposób, jaki opisaliśmy wyżej. Możesz więc to robić w ramach programów afiliacyjnych, które zapewniają dużą różnorodność produktów do polecania i właśnie dlatego warto z nich korzystać. Przekonaj się o tym sam, przystępując do takiego programu. Zajmie Ci to chwilę, a od razu będziesz mógł polecać produkty bankowe i zarabiać!

Piotr Łuczak
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 28.05.2024
6 min. czytania
6.0/6.0
(4 głosy)
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.

Komentarze

0 Komentarzy