Wróć do listy artykułów

Zarabianie na promocjach bankowych – na czym polega i ile można zarobić?

Zarabianie na promocjach bankowych jest bardzo proste, a może zapewnić Ci całkiem spory zastrzyk dodatkowej gotówki. Wystarczy wiedzieć, jak to się robi i wykorzystać do tego sprawdzone sposoby. Dowiedz się zatem, jak zarabiać na promocjach w banku i ile możesz dzięki nim zarobić.
Martyna Anniuk
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 20.05.2024
9 min. czytania
6.0/6.0
(3 głosy)
Zarabianie na promocjach bankowych

Na pewno widziałeś reklamy, w których banki obiecywały premie pieniężne za założenie konta lub lokaty. To najpopularniejsze promocje bankowe, na których możesz zarobić. Możesz jednak zyskać dodatkową gotówkę nie tylko poprzez samodzielne skorzystanie z promocyjnej oferty, ale także na jej poleceniu innym osobom w ramach programu partnerskiego.

Zacznij zarabiać już teraz.
Dołącz do programu.
Laptop

Zarabianie na promocjach bankowych – o co tak właściwie chodzi?

Jak zarobić na bankach? Można to zrobić właśnie poprzez zarabianie na promocjach bankowych. Coraz częściej takie promocje polegają na tym, że bank oferuje nagrodę pieniężną za skorzystanie z jego produktu.

Zazwyczaj można ją otrzymać za założenie konta osobistego, ale zdarzają się także podobne promocje na konta firmowe, lokaty, a nawet karty kredytowe. Idea takiej promocji jest prosta – banki dzięki niej chcą pozyskać nowych klientów, których coraz trudniej skusić do skorzystania z oferty po prostu jej atrakcyjnymi warunkami.

W najprostszym ujęciu zarabianie na promocjach bankowych polega zatem na samodzielnym skorzystaniu z takich ofert. W tym przypadku więc np. sam zakładasz konto w promocji i w zamian otrzymujesz premię pieniężną.

Istnieje jednak jeszcze jeden sposób zarabiania na promocjach bankowych – poprzez ich polecanie innym. Jak się bowiem okazuje, bankom tak zależy na nowych klientach, że oferują wysokie wynagrodzenie za ich przyciągnięcie przez inne osoby. Innymi słowy, możesz otrzymywać atrakcyjne nagrody pieniężne za każdą osobę, która z Twojego polecenia np. założy konto w promocji.

Takie zarabianie na polecaniu produktów bankowych bardzo ułatwiają programy afiliacyjne np. program partnerski Money2Money, który się w tym specjalizuje. Jak zarabiać na bankach w ten sposób, dowiesz się z dalszej części tekstu.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Zastanawiasz się, czy da się zarobić na otwieraniu kont bankowych? I ile można zarobić na promocjach bankowych? Całkiem sporo, bo nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jak to możliwe?

Wystarczy spojrzeć na aktualne oferty promocyjne banków. Obecnie co najmniej kilka instytucji za założenie konta i spełnienie kilku dodatkowych warunków proponuje premie w wysokości od 200 do 700 zł. Zakładając tylko 3 najwyżej premiowane konta i spełniając określone warunki, możesz więc powiększyć swój rachunek o około 1500- 2000 zł!

A ile można zarobić na poleceniu kont bankowych w programie partnerskim? Tutaj stawki są zróżnicowane, bo wynoszą od około 70 do 300 zł za jedno skuteczne polecenie. W programie M2M możesz jednak liczyć także na dodatkowe bonusy i nagrody np. za większą liczbę poleconych osób. W zależności od kampanii wynoszą one od 100 do nawet 5000 zł.

Jakie banki oferują pieniądze za założenie konta?

Obecnie już większość banków oferuje pieniądze za założenie konta, ponieważ odkąd standardem stały się darmowe rachunki, tylko takie premie są skuteczne w przyciąganiu nowych klientów.

Najlepsze promocje na konta bankowe oferują między innymi następujące banki:

 • Alior Bank – obecnie proponuje on nawet 500 zł premii za Konto Jakże Osobiste: 50 zł na start za samo założenie konta z kartą przez Videoselfie lub w Alior Mobile, a potem do 450 zł (50 zł przez 9 miesięcy) za dokonanie w danym miesiącu min. 5 razy płatności kartą do konta, zasilenie konto łączną kwotą 1000 zł oraz zalogowanie się do Alior Mobile;
 • VeloBank – w najnowszej ofercie za założenie VeloKonta i zalogowanie się do bankowości mobilnej dostaniesz na start 60 zł, potem natomiast możesz zyskać nawet 540 zł zwrotu za zakupy kartą, telefonem lub BLIKiem, jeśli zasilasz konto min. 2 tys. zł miesięcznie;
 • Pekao – ten bank za założenie Konta Przekorzystnego proponuje bonus 200 zł – wystarczy, że założysz je z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 i aplikacją PeoPay, a potem w każdym z kolejnych 3 miesięcy wykonasz co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych;
 • mBank – ma aktualnie jedną z najlepszych promocji konta, ponieważ za samo jego założenie przez aplikację zyskasz 200 zł, a potem kolejne 200 zł za aktywne jego użytkowania i dodatkowe 120 zł za założenie eKonta Junior dla dziecka; łączną premię 530 zł możesz powiększyć o kolejne 200 zł za polecenie konta znajomym.

Warto wiedzieć, że powyższe banki chętnie też udostępniają promocje afiliantom i oferują im atrakcyjne premie za skuteczne polecanie kont.

Kto może zarabiać na promocjach bankowych?

Na promocjach bankowych może zarabiać niemal każdy, ponieważ nie trzeba do tego spełniać jakichś wygórowanych warunków. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat i ważny dowód osobisty. Nie musisz natomiast zakładać działalności gospodarczej, ani dopełniać innych skomplikowanych formalności. Jak to dokładnie wygląda i jak korzystać z promocji bankowych, wyjaśniamy niżej.

Zarabianie poprzez zakładanie konta

Zarabianie poprzez zakładanie konta dostępne jest dla wszystkich osób pełnoletnich, które dysponują ważnym dowodem osobistym. A jak zarabiać na bankach w ten sposób? Jest to bardzo proste, ponieważ sprowadza się do złożenia wniosku o dane konto online, zawarcia umowy (to także można zrobić zdalnie) oraz spełnienia warunków promocji.

Ten ostatni punkt jest dość istotny, ponieważ aby dostać premię, zazwyczaj po założeniu konta należy jeszcze dokonać kilka dodatkowych czynności np.: wyrazić zgody marketingowe, zapewnić wpływy na koncie w określonej wysokości lub dokonywać regularnie płatności kartą.

Takich kont w promocji możesz założyć nawet kilka lub zakładać je regularnie. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku będziesz musiał włożyć trochę wysiłku, by spełnić promocyjne warunki, czyli np. przelewać środki między rachunkami i używać przy zakupach zamiennie kilku kart.

Zarabianie na polecaniu kont bankowych

Zarabianie przez polecanie kont bankowych jest jeszcze prostsze, bo nie wymaga samodzielnego ich zakładania. Wystarczy, że zarejestrujesz się w programie afiliacyjnym np. Money2Money, co zajmuje dosłownie chwilę. Jako afiliant zyskasz dostęp do specjalnych linków do promocji bankowych, które możesz potem umieszczać np. w swoich wpisach na FB lub blogu, albo przesyłać je mailem do znajomych. Jeśli jakaś osoba kliknie link i skorzysta z promocji, Ty jako osoba polecająca otrzymasz  wynagrodzenie.

Premie za założenie kart kredytowych w promocji

Niektóre banki oferują także atrakcyjne premie za założenie kart kredytowych w promocji. W takich promocjach przoduje Citi Handlowy, który oferuje m.in. vouchery do markowych sklepów, czy też wysokie zwroty za zakupy kartą (nawet do 1200 zł).

Tutaj jednak musisz uważać, ponieważ wyrobienie takiej karty może obniżyć Twoją zdolność kredytową, a więc utrudnić zaciągnięcie innego kredytu. Jeśli chcesz tego uniknąć, możesz skupić się wyłącznie na polecaniu kart kredytowych w promocji i zrobisz to w analogiczny sposób jak w przypadku kont bankowych, czyli za pomocą linków afiliacyjnych.

Promocje lokat bankowych

Promocje lokat bankowych polegają najczęściej na tym, że można je otworzyć z wysokim oprocentowaniem. Zazwyczaj są to lokaty na nowe środki i z dość krótkim okresem oszczędzania np. 2, 3 lub 6 miesięcy. Z takich promocji również warto korzystać, bo możesz na nich sporo zarobić.

Przykładowo, w VeloBanku za ulokowanie 50 tys. zł na promocyjnej lokacie mobilnej na start z oprocentowaniem 7% po zaledwie 2 miesiącach zyskasz ponad 472,49 zł. Oprócz tego możesz także zarabiać na polecaniu lokat w promocji, bo za to banki również oferują afiliantom wynagrodzenie.

Ranking programów afiliacyjnych 2024 – sprawdź, do którego warto dołączyć!

Jak zacząć zarabiać na bankach?

Wiesz już, ile można zarobić na promocjach bankowych i że jest to bardzo proste. Zacznij więc to robić! Oto jak zacząć zarabiać na bankach krok po kroku:

 1. Zarejestruj się w programie partnerskim np. Money2Money.
 2. Zapoznaj się z promocjami bankowymi i wybierz kilka najciekawszych.
 3. Na początku zarabiaj na kontach, bo jest to najłatwiejsze.
 4. Z wybranych promocji skorzystaj samodzielnie i dodatkowo je polecaj.
 5. Wykorzystaj różne kanały do polecania promocji bankowych np. swojego bloga, stronę internetową, forum na Facebooku, kanał na Youtube, a także wysyłaj linki do znajomych mailem lub Messengerem.
 6. Poszerzaj wiedzę na temat produktów bankowych, aby skutecznie je polecać np. tworząc wartościowe porady o tematyce finansowej na swojej stronie lub profilu w mediach społecznościowych.
 7. Trzymaj rękę na pulsie, aby znać najnowsze promocje bankowe i na nich zarabiać.

Sprawdź także: Co to jest marketing afiliacyjny? 

Rezygnacja z kont osobistych i produktów bankowych po odebraniu premii

Zarabianie na promocjach bankowych poprzez samodzielne korzystanie z takich ofert wiąże się z tym, że w pewnym momencie możesz mieć np. kilka kont bankowych. Utrzymywanie ich wszystkich nie ma sensu, dlatego po skorzystaniu z promocji warto je zamknąć. Pamiętaj jednak, by zrobić to dopiero po otrzymaniu premii. Sama rezygnacja z konta nie jest też skomplikowana i nie wiąże się z żadnymi kosztami – zwykle wystarczy przesłać do banku pisemne wypowiedzenie umowy.

Jak jeszcze zarabiać na promocjach bankowych?

Zarabiać możesz także na innych promocjach bankowych, ponieważ wiele instytucji oferuje atrakcyjne premie za otwarcie lub polecanie np. konta firmowego, walutowego, a nawet kredytu gotówkowego. W programach partnerskich zarobić możesz także na polecaniu chwilówek, ubezpieczeń, kont maklerskich, a nawet brokerów forex.

Ciekawym sposobem na zarabianie na bankach jest także korzystanie z cashback lub moneyback. Polega to na tym, że bank zwraca Ci część wydatków na zakupy opłaconych kartą. Może być to od 1 do nawet 5% poniesionych kosztów, a więc całkiem sporo.

Dowiedz się także: Jak zarabiać w Internecie? 16 sprawdzonych sposobów

Czy warto wziąć udział w promocjach bankowych?

Z promocji bankowych warto korzystać, ponieważ zazwyczaj nie wiążą się z żadnym ryzykiem, a można na nich sporo zarobić. Zanim jednak weźmiesz udział w takiej promocji, dokładnie przeczytaj jej warunki. Może się bowiem okazać, że nie dasz rady spełnić wszystkich wymagań, by otrzymać premię lub że skorzystanie z danego produktu będzie się wiązać z jakimiś kosztami np. opłatą za wyrobienie karty do konta.

W takim przypadku korzystniejsze jest po prostu polecanie promocji bankowej niż samodzielne branie w niej udziału.

Na co uważać decydując się na zarobki w konkursach i promocjach banków?

Decydując się na zarabianie na promocjach bankowych, musisz uważać na pewne pułapki. Do najważniejszych z nich należą różne ograniczenia obowiązujące w ramach promocji, które w praktyce mogą Ci utrudnić skorzystanie z oferty.

Przede wszystkim pamiętaj, że każda promocja trwa dość krótko i zwykle może z niej skorzystać określona liczba osób. Właśnie dlatego należy trzymać rękę na pulsie i śledzić na bieżąco oferty, bo im szybciej z niej skorzystasz, tym większą będziesz mieć szansę na otrzymanie premii.

Poza tym z promocji mogą zwykle skorzystać tylko nowi klienci. Nie założysz zatem dwa razy konta z premią w tym samym banku. Z tego też względu zarabiaj na bankach nie tylko poprzez samodzielne korzystanie z promocji, ale także na ich polecaniu w ramach afiliacji, bo to zwyczajnie zwiększy Twoje możliwości zarobkowe.

Dowiedz się także więcejZarabianie na reklamach w Internecie – jak zacząć?

Martyna Anniuk
Affiliate Manager
Rzetelne źródło informacji
0
Data publikacji: 20.05.2024
9 min. czytania
6.0/6.0
(3 głosy)
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.

Komentarze

0 Komentarzy