Zacznij zarabiać na blogu internetowym.

Prowadzisz swój blog internetowy? Wykorzystaj potencjał internetu i naszą platformę, aby generować stałe dochody wygodnie i elastycznie. Zostań naszym partnerem i polecaj produkty bankowe.

Zostań naszym partnerem
Co możesz promować na swoim blogu:
Konta osobiste
Konta osobiste to podstawowy produkt bankowy, z którego korzysta praktycznie każdy. Wiele banków oferuje ciekawe bonusy za otwarcie konta, dzięki czemu możesz łatwo i skutecznie polecać te produkty.
Promuj
Kredyty gotówkowe
Branie kredytów przez internet jest coraz prostsze i powszechniejsze. Dzięki niewielu formalnościom można szybko otrzymać pieniądze na remont, zakup samochodu czy sprzętu RTV/AGD.
Promuj
Ubezpieczenia
Zakup usług finansowych przez internet to już standard. Polisę OC/AC możesz kupić w kilka minut, nie wstając z kanapy. W ofercie M2M znajdziesz też ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, turystyczne czy NNW.
Promuj
Pożyczki pozabankowe
Każdy potrzebuje czasem szybkiego zastrzyku gotówki. Warto wtedy skorzystać z pożyczki pozabankowej. Wiele instytucji gwarantuje minimum formalności, pieniądze na koncie w 15 minut i pierwszą darmową pożyczkę.
Promuj
Karty kredytowe
Karty kredytowe są wygodnym narzędziem do płacenia w sieci. Wiele z nich posiada atrakcyjne programy lojalnościowe, które pozwalają na uzyskanie realnych korzyści, np. bilety do kina lub zniżki na zakupy, vouchery do popularnych sklepów.
Promuj
Produkty pozafinansowe
W Money2Money znajdziesz również produkty pozafinansowe. Zobacz, jak wiele różnych możliwości na zarabianie mamy dla Ciebie w naszym programie. Zarejestruj się i poznaj wszystkie dostępne produkty!
Promuj
Zostań naszym partnerem i polecaj produkty bankowe.
Załóż konto
Tworzymy zaufane programy
partnerskie stymulujące rozwój.
300 tys.
Członków naszego programu
5 mln PLN
Wypłacamy naszym partnerom każdego roku
20 lat
Wśród najlepszych programów marketingu afiliacyjnego
Wykorzystaj potencjał swojego bloga i zacznij zarabiać z M2M.
To proste i bezpieczne. Wystarczy, że zarejestrujesz się w programie, wybierzesz oferty, które chcesz polecać i umieścisz na swojej stronie lub mediach społecznościowych linki lub banery reklamowe.
Załóż konto
I sposób
Promuj produkty
II sposób
Polecaj znajomym
Zarejestruj się
Polecaj produkty
Polecaj partnerów
Zarejestruj się

Rekomendujemy udział w programach:

Bank Pekao SA
Konto Przekorzystne z kartą rewolucyjną
Bank Pekao SA
 • Ikona punktora
  0 zł za prowadzenia konta
 • Ikona punktora
  0 zł* za obsługę karty do konta
 • Ikona punktora
  0 zł* za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za Granicą
*w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł
Sprawdź szczegóły
mBank
eKonto
mBank
 • Ikona punktora
  0 zł za otwarcie i prowadzenie Twojego konta
 • Ikona punktora
  0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce od 100 zł
 • Ikona punktora
  0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • Ikona punktora
  0 zł za kartę przy łącznej kwocie transakcji na 350 zł w miesiącu
Sprawdź szczegóły
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
Alior Bank
 • Ikona punktora
  0 zł za prowadzenie konta jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz jednorazowy wpływ min. 1500 zł/msc
 • Ikona punktora
  0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotych,
 • Ikona punktora
  0 zł za dwie korzyści dostępne w pakiecie
Sprawdź szczegóły

Jak pisać blog?

Jak zarabiać na blogu internetowym?

Lubisz pisać, masz pomysły na ciekawe treści i chcesz na tym zarobić? Załóż więc własny blog internetowy, aby swoją pasję przekuć w źródło dodatkowych dochodów. Jak zarabiać na blogu? Sposobów na to jest kilka:

 • Zarabianie na reklamach

  Polega to na udostępnianiu przestrzeni na swoim blogu reklamodawcom, którzy będą na nim prezentować np. swoje banery reklamowe. Jeśli czytelnik Twojego bloga w nie kliknie, Ty dostaniesz prowizję. Takie reklamy może Ci dostarczać np. Google AdSense, który od razu dopasuje je do treści bloga.

 • Marketing afiliacyjny

  Jest to nic innego jak zarabianie na polecaniu w treści bloga produktów lub usług partnerów. Najpierw wybierasz program partnerski i do niego przystępujesz. Potem w swoich wpisach umieszczasz linki do stron partnerów i jeśli Twoi czytelnicy w nie klikną i kupią produkt, Ty otrzymasz za to prowizję. Najlepiej zarabiać na produktach i usługach powiązanych z treścią bloga. Jeśli np. chcesz pisać o zarządzaniu finansami domowymi, możesz wybrać program money2money i polecać kredyty, konta bankowe, czy też ubezpieczenia.

 • Publikowanie artykułów sponsorowanych

  Marki chętnie płacą za artykuły promujące ich produkty lub usługi. Możesz więc samodzielnie tworzyć takie treści w zamian za opłaty, albo publikować na swoim blogu gotowe teksty dostarczone przez reklamodawców. Najpopularniejszym portalem pośredniczącym w sprzedaży artykułów sponsorowanych jest Whitepress, jednak aby z niego korzystać, twój blog musi mieć minimum 5 tys. odwiedzin miesięcznie.

 • Sprzedaż produktów

  W ramach bloga możesz sprzedawać np. stworzone przez siebie kursy czy też poradniki w formie e-booków. Możesz również na stronie uruchomić standardowy sklep internetowy np. z książkami lub fajnymi gadżetami powiązanymi z tematyką Twojego bloga.

Jak widzisz, zarabiać na blogowaniu możesz w różny sposób. Musisz jednak wiedzieć, jak pisać bloga, by przyniósł Ci zadowalające zyski. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, choćby ze względu na ogromną konkurencję.

Jak rozwijać własnego bloga?

Zastanawiasz się, jak zacząć pisać bloga? Na samym początku określ jego tematykę. Powinna być ona zgodna z Twoimi zainteresowaniami, wiedzą lub doświadczeniem, ponieważ tylko wtedy masz szansę tworzyć wartościowe treści. Poza tym nastaw się na ciężką pracę. Aby Twój blog zyskał popularność i przez to mógł zarabiać, musisz między innymi:

 • poznać zasady SEO, czyli optymalizacji stron pod wyszukiwarki,

 • umieć rozpoznawać potrzeby internautów,

 • wiedzieć, jak tworzyć atrakcyjne i unikalne treści,

 • nauczyć się promować swojego bloga,

 • systematycznie umieszczać nowe wpisy.

Wszystkie powyższe zagadnienia wyjaśnimy Ci niżej. Podamy również przykłady, jak pisać bloga, aby wzbudzić zainteresowanie czytelników.

Jakie treści publikować na blogu, aby pozyskać ruch?

Aby pozyskać ruch na blogu i na nim zarabiać, musisz przede wszystkim wiedzieć, jak tworzyć atrakcyjne treści. To nie wszystko, ponieważ powinieneś je pisać w taki sposób, aby były one widoczne w wyszukiwarkach. W realizacji tych celów pomoże Ci poznanie tajników content marketingu oraz SEO.

Content marketing

Zgodnie z definicją content marketing (inaczej marketing treści) to zespół działań zmierzających do tworzenia takich treści na stronie, które będą przyciągały i angażowały określoną grupę odbiorców, a potem także skutecznie nakłaniały ich do konkretnego działania.

W przypadku bloga takimi treściami są głównie wpisy blogowe, ale nie tylko, ponieważ możesz na stronie umieszczać także różne grafiki, czy nawet krótkie filmiki. Najważniejsze, by takie treści:

 • były ciekawe i wartościowe dla docelowej grupy internautów, a więc np. rozwiązywały ich konkretne problemy, dostarczały informacji lub rozrywki;

 • angażowały czytelników Twojego bloga i budowały długotrwałe relacje, a więc np. zachęcały do przeczytania pozostałych wpisów, zapisania się do newslettera, czy też pozostawiania opinii na forum;

 • nakłaniały do klikania w linki i banery reklamowe, bo tylko wtedy Twój blog będzie zarabiać.

Zasady SEO

Przy tworzeniu treści na bloga warto przestrzegać zasad SEO, które pomagają osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Nie uzyskasz bowiem ruchu na stronie, jeśli Twój blog nie będzie widoczny dla internautów w Google. Pamiętaj więc przynajmniej o najważniejszych zasadach SEO, czyli:

 • tworzeniu unikalnych i wartościowych treści,

 • umieszczaniu w treści słów kluczowych (w tytule i treści), według których internauci odnajdą Twoje wpisy blogowe;

 • stosowaniu nagłówków, dzięki którym tekst będzie czytelniejszy i łatwiejszy w odbiorze;

 • linkowaniu wewnętrznym i zewnętrznym, które pomogą utrzymać czytelnika dłużej na stronie i poprawią jej pozycjonowanie;

 • stosowaniu dodatkowych elementów zwiększających widoczność bloga – m.in. meta title, oraz meta description.

Jakie narzędzia wykorzystać przy tworzeniu i pisaniu bloga?

Przy tworzeniu bloga warto też korzystać z różnych narzędzi wspierających jego pozycjonowanie. Do tych najważniejszych i bezpłatnych należą:

 • Google Trends – dzięki niemu dowiesz się, czego szukają internauci w sieci, co pomoże Ci planować treści na bloga;

 • Keyword Planner – narzędzie to ułatwi Ci wytypowanie popularnych słów kluczowych;

 • Google Analytics – służy ono do śledzenia ruchu na stronie, a więc przyda Ci się do monitorowania skuteczności swoich działań SEO.

Oprócz tego istnieje mnóstwo płatnych narzędzi pomocnych przy optymalizacji strony i tworzeniu treści. Przykładem jest m.in. Senuto, Surfer Seo, czy też ChatGPT4.

Jaki rodzaj bloga wybrać?

Istnieją różne rodzaje blogów, dlatego zastanów się, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy.

Blog ekspercki

Jeśli doskonale znasz się na jakiejś dziedzinie np. finansach, prawie, budownictwie, czy marketingu internetowym, możesz stworzyć blog ekspercki. Polega on na przekazywaniu wiedzy specjalistycznej czytelnikom, ale najlepiej w wymiarze praktycznym. Nie chodzi bowiem o to, by tworzyć nudny podręcznik. Pisz zatem zrozumiałym językiem i staraj się w swoich wpisach rozwiązywać konkretne problemy lub zamieszczać ciekawe porady.

Blog reklamowy

Jak sama nazwa wskazuje, blog reklamowy przekazuje treści reklamowe. Zamieszczane w nim wpisy najczęściej zawierają linki afiliacyjne, na których można zarabiać. Wpisy na takim blogu nie powinny być jednak nachalną reklamą, ponieważ może być to zniechęcające dla czytelników. Bardziej sprawdzają się tu praktyczne poradniki, teksty typu case study, czy też rankingi najlepszych produktów.

Blog osobisty - blog tekstowy

Blog osobisty co do zasady zawiera treści dotyczące życia prywatnego autora, a więc nie wymaga fachowej wiedzy. Jak zacząć pisać bloga o sobie? Zastanów się, co chcesz w nim przekazać. Możesz bowiem traktować go jako swoisty pamiętnik, ale nie tylko. Równie dobrze możesz w nim także opisywać swoje przemyślenia na różne tematy, czy też doświadczenia życiowe, mogące nieść jakąś wartość dla innych. Wbrew pozorom na takim blogu więc także możesz zarabiać, jeśli np. we wpisach umieścisz recenzję kupionego ostatnio produktu.

Blog fotograficzny

Nie masz talentu do pisania, za to kochasz robić zdjęcia? Rozwiązaniem dla Ciebie może być blog fotograficzny, którego głównym contentem będą właśnie fotografie. Możesz zamieszczać na nim zdjęcia o różnorodnej lub konkretnej tematyce np. podróżnicze, kulinarne, architektoniczne itp. Pamiętaj jednak, że i w tym przypadku warto zadbać o atrakcyjne opisy fotografii. W promowaniu takiego bloga pomocne są też social media, zwłaszcza Instagram.

Blog tematyczny

Blog tematyczny skupia się na konkretnej dziedzinie i może mieć dowolny styl (niekoniecznie ekspercki). Jest to najpopularniejszy dzisiaj rodzaj bloga, ponieważ jego spójna tematyka ułatwia działania marketingowe. Łatwiej więc na nim także zarabiać np. wykorzystując program afiliacyjny. W zależności od zainteresowań możesz prowadzić na przykład:

 • Blog podróżniczy
 • Blog na temat zdrowia i fitnessu
 • Blog lifestyle
 • Blog kulinarny
 • Blog DiY
 • Blog modowy
 • Blog rodzicielski
 • Blog o rozwoju osobistym
 • Blog o książkach lub filmach
 • Blog o finansach osobistych
 • Blog wnętrzarski.

Od czego zacząć pisanie na blogu?

Poznałeś już najważniejsze zasady, jak pisać bloga i co jest ważne przy jego prowadzeniu, jeśli chcesz na nim zarabiać. A od czego zacząć pisanie na blogu? Poniżej krótka ściągawka, jakie kolejne kroki powinieneś wykonać.

Określ grupę odbiorców i nadaj cel swojego bloga

Na początku zastanów się, o czym chcesz pisać, dla kogo i w jakim konkretnym celu. Grupa odbiorców jest najważniejsza, ponieważ to do niej trzeba dopasować np. styl pisania. Istotny jest także cel Twojego blogowania. Może nim być bowiem: zdobycie popularności, budowanie własnej marki (np. pod sklep internetowy), stworzenie społeczności lub bazy klientów, czy też cel stricte zarobkowy.

Wybierz platformę do blogowania lub postaw własną stronę

Twój blog musi mieć swoje miejsce w Internecie i w tym celu możesz postawić własną stronę od podstaw lub wybrać platformę do blogowania. Początkujący blogerzy często wybierają darmowe platformy, które są łatwe w obsłudze i nawet nie wymagają inwestowania w hosting i domenę. Najpopularniejszą z nich jest Blogger należący do Google. Zaawansowani blogerzy, którzy myślą poważnie o zarabianiu w internecie, najczęściej wybierają natomiast WordPress, który daje pod tym względem o wiele więcej możliwości.

Zaplanuj tematy poszczególnych wpisów

W prowadzeniu bloga ważna jest regularność publikowania kolejnych wpisów, dlatego już na samym początku zaplanuj co najmniej kilka tematów do opracowania. Wielu blogerów pisze w ogóle treści na zapas, by móc je zawsze systematycznie publikować. Tematy warto też dobrze przemyśleć - przede wszystkim pod kątem popularnych fraz kluczowych lub najczęściej zadawanych pytań w Google.

Poznaj podstawowe zasady SEO i Content Marketingu

Bez stosowania zasad SEO i Content Marketingu trudniej będzie Ci przebić się przez konkurencję, zdobyć szerokie grono czytelników i zarabiać na swoim blogu. Zanim więc zaczniesz pisać bloga, zapoznaj się z nimi, korzystając choćby z darmowych poradników na ten temat, jakie znajdziesz w internecie.

Zaplanuj promocję swojego bloga

Od samego początku zadbaj również o promocję swojego bloga. Najlepiej wykorzystać do tego media społecznościowe. Stwórz więc własny profil na Facebooku i Instagramie, i tam informuj o nowych wpisach blogowych, a także prowadź dyskusje na ich temat ze swoimi czytelnikami. Swój blog możesz też promować na różnych grupach czy forach tematycznych, o ile jest to dozwolone w regulaminie.

Zarabianie na blogu - jakie dochody można uzyskać?

Wiesz już, jak pisać bloga i zarabiać na jego prowadzeniu. Ale czy blogowanie może być faktycznie dochodowym zajęciem? Jak najbardziej. Czy wiesz, że są w Polsce blogerzy, którzy zarabiają nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie? Takich osób jest co prawda niewiele, bo przeciętne zarobki blogerów wahają się od 100 do 10 tys. zł. Stawki zwykle rosną proporcjonalnie do zaangażowania oraz czasu prowadzenia bloga.

Czy opłaca się zakładanie bloga?

Jeśli szukasz sposobów na to, jak zarabiać przez internet, blogowanie jest stosunkowo najłatwiejsze i nie wiąże się z żadnym ryzykiem finansowym. Na początku możesz bowiem prowadzić bloga nawet bez inwestowania w niego pieniędzy. Jedyne co będzie Ci potrzebne, to czas, zaangażowanie oraz cierpliwość, ponieważ pierwsze dochody mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach ciężkiej pracy. Czy opłaca się zatem zakładać bloga? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Jeśli jednak pisanie jest Twoją pasją, warto spróbować blogowania, które może okazać się świetnym pomysłem na dochodowy biznes.