Zarabiaj online dzięki linkom afiliacyjnym.

Wykorzystaj zaawansowane strategie marketingu afiliacyjnego i odkryj nieograniczony potencjał zarabiania online już teraz! Dzięki profesjonalnym narzędziom i technikom, możesz skutecznie budować pasywny dochód i osiągać stabilne zyski.

Zostań naszym partnerem
Dołącz do programu afiliacyjnego M2M!
300 tys.
Członków naszego programu
5 mln PLN
Wypłacamy naszym partnerom każdego roku
20 lat
Wśród najlepszych programów marketingu afiliacyjnego
Wykorzystaj linki afiliacyjne i zacznij zarabiać.
Załóż konto
Linki afiliacyjne w naszej ofercie:
Konta osobiste
Konta osobiste to podstawowy produkt bankowy, z którego korzysta praktycznie każdy. Wiele banków oferuje ciekawe bonusy za otwarcie konta, dzięki czemu możesz łatwo i skutecznie polecać te produkty.
Promuj
Kredyty gotówkowe
Branie kredytów przez internet jest coraz prostsze i powszechniejsze. Dzięki niewielu formalnościom można szybko otrzymać pieniądze na remont, zakup samochodu czy sprzętu RTV/AGD.
Promuj
Ubezpieczenia
Zakup usług finansowych przez internet to już standard. Polisę OC/AC możesz kupić w kilka minut, nie wstając z kanapy. W ofercie M2M znajdziesz też ubezpieczenia komunikacyjne, na życie, turystyczne czy NNW.
Promuj
Pożyczki pozabankowe
Każdy potrzebuje czasem szybkiego zastrzyku gotówki. Warto wtedy skorzystać z pożyczki pozabankowej. Wiele instytucji gwarantuje minimum formalności, pieniądze na koncie w 15 minut i pierwszą darmową pożyczkę.
Promuj
Karty kredytowe
Karty kredytowe są wygodnym narzędziem do płacenia w sieci. Wiele z nich posiada atrakcyjne programy lojalnościowe, które pozwalają na uzyskanie realnych korzyści, np. bilety do kina lub zniżki na zakupy, vouchery do popularnych sklepów.
Promuj
Produkty pozafinansowe
W Money2Money znajdziesz również produkty pozafinansowe. Zobacz, jak wiele różnych możliwości na zarabianie mamy dla Ciebie w naszym programie. Zarejestruj się i poznaj wszystkie dostępne produkty!
Promuj

Proponowane oferty:

Bank Pekao SA
Konto Przekorzystne z kartą rewolucyjną
Bank Pekao SA
 • Ikona punktora
  0 zł za prowadzenia konta
 • Ikona punktora
  0 zł* za obsługę karty do konta
 • Ikona punktora
  0 zł* za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za Granicą
*w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł
Sprawdź szczegóły
mBank
eKonto
mBank
 • Ikona punktora
  0 zł za otwarcie i prowadzenie Twojego konta
 • Ikona punktora
  0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce od 100 zł
 • Ikona punktora
  0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • Ikona punktora
  0 zł za kartę przy łącznej kwocie transakcji na 350 zł w miesiącu
Sprawdź szczegóły
Alior Bank
Konto Jakże Osobiste
Alior Bank
 • Ikona punktora
  0 zł za prowadzenie konta jeśli masz mniej niż 26 lat lub zapewnisz jednorazowy wpływ min. 1500 zł/msc
 • Ikona punktora
  0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotych,
 • Ikona punktora
  0 zł za dwie korzyści dostępne w pakiecie
Sprawdź szczegóły
Jak zostać partnerem M2M?
To proste i bezpieczne. Wystarczy, że zarejestrujesz się w programie, wybierzesz oferty, które chcesz polecać i umieścisz na swojej stronie lub mediach społecznościowych linki lub banery reklamowe.
Załóż konto
I sposób
Promuj produkty
II sposób
Polecaj znajomym
Zarejestruj się
Polecaj produkty
Polecaj partnerów
Zarejestruj się

Zarabianie na linkach afiliacyjnych.

Zarabianie na linkach afiliacyjnych

Linki afiliacyjne są niezbędne do tego, aby zarabiać na afiliacji, czyli na polecaniu produktów i usług w internecie. Sprawdź, czym dokładnie jest link afiliacyjny, skąd się go bierze i jak w praktyce możesz dzięki niemu zarobić dodatkowe pieniądze.

Co to jest link afiliacyjny?

Jednym z najpopularniejszych dzisiaj sposobów na zarabianie w internecie jest afiliacja. Polega ona na otrzymywaniu prowizji w zamian za to, że ktoś kliknie umieszczony przez nas link afiliacyjny oraz dokona zakupu lub innej akcji na stronie, do której tenże link prowadzi. Jeśli chcesz w ten sposób zarabiać, musisz zatem wiedzieć, co to są linki afiliacyjne i jak one działają.

Pod pojęciem linku afiliacyjnego kryje się nic innego jak unikalny adres URL prowadzący do strony reklamodawcy. Najczęściej jest to witryna promująca jakiś produkt lub usługę oraz umożliwiająca złożenie zamówienia.

Na pierwszy rzut oka link afiliacyjny wygląda jak zwykły adres strony internetowej. Nie do końca tak jest, ponieważ jest on ściśle powiązany z konkretnym programem afiliacyjnym. Taki program, zwany także partnerskim, generuje linki afiliacyjne współpracujących z nim reklamodawców. Następnie udostępnia je wydawcom, a więc osobom, które za pomocą tychże linków chcą zarabiać w internecie.

Jak sprawdzić, czy link jest afiliacyjny? Rozpoznasz go między innymi po tym, że jest on dość długi oraz zawiera dodatkowe ciągi liter i cyfr. Te ciągi są bowiem zaszyfrowanym kodem, dzięki którym system afiliacyjny może rozpoznać, od jakiego wydawcy dany użytkownik kliknął link i przez to prawidłowo naliczyć mu z tego tytułu prowizję. Brzmi zawile? Za chwilę dowiesz się, jak to dokładnie działa.

Jak działa link afiliacyjny?

Link afiliacyjny nazywany jest także linkiem trackingowym lub właśnie śledzącym, ponieważ jest on cały czas monitorowany przez program partnerski, który go wygenerował. Musisz tutaj wiedzieć, że każdy taki link jest generowany indywidualnie dla danego wydawcy, dlatego zawiera w sobie jego unikalne ID oraz kody identyfikujące daną kampanię reklamową.

Załóżmy więc, że umieścisz link afiliacyjny na swojej stronie internetowej i jakiś internauta go kliknie. Potem po przeniesieniu na stronę reklamodawcy dokona na niej też określonej akcji, np. zakupi proponowany na tej witrynie produkt. Cały ten ciąg zdarzeń dostrzeże afiliacyjny system śledzący, który w efekcie odnotuje transakcję użytkownika Twojej strony i przypisze Tobie jako wydawcy odpowiednią prowizję.

Jak zarabiać na linkach afiliacyjnych?

Chcąc zarabiać na linkach afiliacyjnych, najpierw musisz przystąpić do wybranego programu partnerskiego. Każdy z nich daje możliwość polecania różnych produktów i usług np. dzięki money2money możesz zarabiać na promowaniu kredytów, pożyczek, czy też ubezpieczeń.

Po zapisaniu się do wybranego programu staniesz się wydawcą. Możesz więc już tworzyć linki afiliacyjne i wykorzystywać je do zarabiania. Jak to robić, dowiesz się niżej.

Jak tworzyć linki afiliacyjne?

Linki afiliacyjne stworzysz w swoim panelu wydawcy, po zalogowaniu się na stronie programu partnerskiego. Zazwyczaj służy do tego tzw. generator linków afiliacyjnych. Tworzenie takich linków jest bardzo proste, ponieważ sprowadza się głównie do wyboru produktu lub usługi oraz kliknięcia opcji „utwórz link”.

Jak zostać wydawcą i zarabiać na linkach afiliacyjnych krok po kroku?

Oto krótka instrukcja, jak zostać wydawcą i zarabiać na linkach afiliacyjnych:

 1. Wybierz program partnerski i wejdź na jego stronę internetową.
 2. Zarejestruj się w programie afiliacyjnym jako wydawca.
 3. Zaloguj się do swojego panelu wydawcy.
 4. Wygeneruj link afiliacyjny zgodnie z instrukcją widniejącą na stronie.
 5. Skopiuj link afiliacyjny i wykorzystuj go do polecania danego produktu lub usługi.
 6. W panelu wydawcy sprawdzaj regularnie swoje konto. Widnieć w nim będą m.in. wyniki Twoich działań marketingowych oraz wysokość uzyskanych dzięki nim prowizji.

Rodzaje linków afiliacyjnych

Istnieją różne rodzaje linków afiliacyjnych i zazwyczaj na etapie ich tworzenia można wybrać jeden z nich. Najczęściej spotkać można link tekstowy, czyli adres URL zapisany za pomocą ciągu liter i liczb. Możesz go wklejać w internecie w bezpośredniej formie lub osadzać go pod anchor text, czyli konkretną nazwą, która dla użytkownika jest widoczna jako podkreślone słowo lub fraza w kolorze niebieskim. Link afiliacyjny może być również banerem, a więc obrazkiem z zawartym adresem URL, po kliknięciu którego użytkownik przeniesie się na stronę reklamodawcy.

Jak wygenerować link afiliacyjny?

Link afiliacyjny wygenerujesz za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Po zalogowaniu się do swojego panelu wydawcy na stronie programu partnerskiego najpierw znajdź tzw. generator linków afiliacyjnych. Następnie wybierz produkt lub usługę, jakie chcesz polecać, a potem kliknij przycisk „pobierz link partnerski” lub podobnie brzmiący. Opcjonalnie system może Cię zapytać o dodatkowe parametry linku afiliacyjnego np. jego rodzaj, nazwę oraz o adres strony, na której chcesz umieścić taki odnośnik.

Po wygenerowaniu linka wystarczy, że go skopiujesz, aby móc go potem używać do polecania danego produktu lub usługi w internecie.

Gdzie zamieścić link afiliacyjny?

Link afiliacyjny możesz zamieścić tak naprawdę wszędzie w internecie, czyli np.:

 • na własnej stronie internetowej np. w treściach umieszczanych na blogu;
 • na swoim profilu w mediach społecznościowych typu Facebook, Instagram, czy Pinterest – linki możesz m.in. wplatać w tekst lub umieszczać w opisach zdjęć;
 • na swoim kanale Youtube np. w opisie pod filmem;
 • na forach internetowych, w komentarzach pod artykułami na różnych stronach, czy też na facebookowych grupach;
 • w prywatnych wiadomościach do znajomych – wysyłanych mailem, SMS-em, czy też za pomocą popularnych komunikatorów typu Messenger, czy WhatsApp.

Jak widzisz, nie musisz mieć nawet własnej strony internetowej, aby zarabiać na linkach afiliacyjnych.

Linki afiliacyjne – zarobki

Na pewno zastanawiasz się, ile można zarobić z linków afiliacyjnych. To zależy od wielu czynników m.in. od stawek proponowanych przez dany program. Najwyższe prowizje oferują m.in. programy z branży finansowej, bo od 50 zł do 300 zł za pozyskanie klienta, natomiast za osiągnięcie bardziej ambitnego celu marketingowego nawet 5000 zł. Atrakcyjne są też niektóre programy związane z modą, ponieważ proponują niekiedy nawet kilka procent od wartości koszyka zakupowego klienta pozyskanego za pomocą linka afiliacyjnego.

Chcąc jednak zarobić na afiliacji, musisz być skuteczny w polecaniu produktów, a to wymaga już zaangażowania, a nawet ciężkiej pracy. Najlepiej zarabiają bowiem osoby, które aktywnie prowadzą swoje blogi lub kanały w mediach społecznościowych oraz mają dzięki temu szerokie grono odbiorców. W ich przypadku marketing afiliacyjny zapewnia dochody nawet rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Najmniej aktywni afilianci zarabiają natomiast od kilku do kilkuset złotych w ciągu miesiąca.

Prawne aspekty linków afiliacyjnych

Wiesz już, jak zarabiać przez internet dzięki linkom afiliacyjnym? Jest to całkiem proste, jednak pamiętaj, aby używać linków w sposób legalny. Są one bowiem formą reklamy, dlatego umieszczaj je tylko tam, gdzie jest to dozwolone w regulaminie. Poza tym zgodnie z rekomendacją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszelkie materiały reklamowe publikowane w mediach społecznościowych, za które twórca otrzymuje korzyści materialne, powinny być wyraźnie oznaczone jako reklama oraz wskazywać promowaną markę. Rekomendacja ta dotyczy zatem także wpisów, zdjęć, czy też filmów zawierających linki afiliacyjne. Nie bój się ich odpowiednio oznaczać, ponieważ w istocie mogą Ci one pomóc w zarabianiu na promowaniu produktów i usług. Internauci cenią bowiem uczciwość i transparentność, dlatego chętnie klikną także link we wpisie oznaczonym jako reklamowy.